Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

У Полтаві почали фіксувати захворювання на грип

У Полтаві почали фіксувати захворювання на грип

З початку року у Полтаві лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на грип у трьох дорослих та двох дітей. Лабораторно діагностують грип типу А та типу В.

Про це повідомили в Полтавській міськраді.

Зважаючи на це, лікарі звертаються з проханням бути насторожі і не зволікати із консультацією лікаря, якщо відчули перші симптоми захворювання.

– Амбулаторії забезпечені експрес-тестами. Медики готові, єдине прохання до людей – не зволікайте, обов`язково зв`яжіться зі своїм сімейним лікарем, щоб вам поставили правильний діагноз, виключили чи навпаки підтвердили, що це грип і одразу надали необхідну допомогу. Визначальну роль відіграватиме час, наскільки швидко розпочато правильне лікування грипу, – зазначила заступник начальника управління охорони здоров`я Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторія Лоза.

Що повинно насторожити: різке підвищення температури, ломота в тілі, світлобоязнь.

З появою таких симптомів необхідно якомога швидше зв`язатися зі своїм сімейним лікарем. Зверніть увагу, чим раніше розпочати лікування грипу, тим воно буде ефективнішим і вбереже від ускладнень, одним із яких може бути вірусна пневмонія.

Пам’ятайте, що одним із дієвих методів профілактики грипу залишається вакцинація. Щеплення може не вберегти вас від захворювання, проте хвороба матиме набагато легший перебіг і, зазвичай, минає без ускладнень.

Вакцинуватися можна до березня місяця, навіть у розпал епідемічного сезону. Однак найоптимальніше робити це восени. По-перше, є вакцини (Ваксігрип-тетра, Джісі Флю) у достатній кількості. По-друге, ймовірність зіткнутися з цим вірусом – майже нульова, адже імунітет проти грипу буде вироблятися протягом 2 тижнів.
Фото з мережі Інтернет

Особливо обережними треба бути, якщо належите до груп ризику, а це люди старші 60 років, діти віком до 5 років, вагітні, ті, хто мають цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Лікарі наголошують, що у вагітних симптоматика грипу може відрізнятися, бо в цей період організм функціонує по-іншому. Тому вагітним краще перестрахуватися і звернутися до лікаря, коли буде навіть незначне підвищення температури.

Медики закликають не займатися самолікуванням і не скуповувати ліки. Велика їх кількість або висока вартість не гарантують, що ці препарати допоможуть вам у лікуванні. По-перше, чималий відсоток ліків не мають доведеної ефективності, по-друге, лікування грипу має свої особливості, тому надзвичайно важливо поставити правильний діагноз, а зробити це може лише лікар.

Чим не варто лікувати застуду та грип можна дізнатися за посиланням https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2222341674717054/

Система Orphus