Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві не змогли закупити 1270 сміттєвих контейнерів: наприкінці січня оголошуватимуть новий тендер

У Полтаві не змогли закупити 1270 сміттєвих контейнерів: наприкінці січня оголошуватимуть новий тендер

У 2019 році у Полтаві КАТП-1628 планувало закупити 1270 сміттєвих контейнерів. Однак, через недобросовісну фірму «Югсталь», яку обрало переможцем полтавське підприємство, тендер зірвався.

Про це на пресконференції у Полтавській міськраді розповів директор КАТП-1628 Тарас Бойко.

«Загальна кількість була 1200 контейнерів по 0,75 куб. і 70 контейнерів 7 куб. для вивезення негабариту з міста. Протягом 9 місяців співпраці з системою PROZZORO нам не вдалось провести тендери. Наприкінці року КАТП-1628 виявили одного переможця – це «Югсталь». Дали їм змогу поставити перші 222 контейнери. Ситуація така: ми визнали переможця, всі вимоги ми виконували. 26 грудня нам фірма надіслала зовсім інший договір на відміну від того, який ми виставляли на PROZORRO на початку. Цей договір був ними перероблений. Звісно, що такий договір ми не підписали, оскільки вони вводять нас в оману. Відтак, поставку цих контейнерів не здійснили. Вони свідомо змінили істотні умови договору і намагались нас ошукати, щоб ми підписали цей договір, який в дійсності не мав юридичної сили», – говорить Тарас Бойко.

Юрисконсульт Полтавського КАТП-1628 Максим Панченко показує два варіанти договорів. Він говорить, що вилучені пункти договору є вагомими і вказували на належний порядок прийому товару та повернення у разі поставки неякісного товару.

«При прийнятті цих контейнерів ми хотіли запросити фахівця, який міг би подивитись і сказати, чи можна їх приймати».

За словами Тараса Бойка, у Полтаві в 2017 році вже закупляли контейнери цієї фірми. Рік їх не використовували. Тоді комунальники знайшли вихід з ситуації — баки переобладнали і виставили в місто. Під такі контейнери, навіть, довелось переобладнати два сміттєвози. Контейнери цієї ж фірми закупляли такі міста, як Кременчук, Луцьк, Рівне. Там їх не використовують.

Директор комунального підприємства говорить і про сумнівну якість цих баків:

«Коли відкриваєш ці контейнери, то кришка падає. Жінка, наприклад, не підніме її. Якщо дитина підійде до контейнера і кришка впаде на неї, то будуть травми. Вага кришки 40 кг, може і руку перебити».

Серед 1270 контейнерів планували придбати: 300 — для паперу, 300 — для пластику, 300 — для скла, 300 — для твердих побутових відходів і 70 — для великогабаритного сміття.

Як говорить директор КАТП-1628, наприкінці січня цього року будуть оголошувати новий тендер для сміттєвих контейнерів.

Система Orphus