Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У п’яти школах Полтави класи закрили на карантин

У п’яти школах Полтави класи закрили на карантин

29 січня у міській раді, під час спеціальної комісії щодо епідемологічного стану у Полтаві з огляду на поширення вірусу грипу, повідомили про закриті класи на карантин.

“Якщо у класі відсутні понад 20% учнів через хворобу, то ми закриваємо клас на карантин. На сьогодні закрито 21 клас у 5-ти школах міста. Якщо під час навчального процесу в учня виявляють ознаки хвороби, то його ізолюють від інших. Після одужання таких дітей до навчання допускають тільки з довідкою від лікаря. В школах підвищений контроль за якістю та кількістю миття рук дітьми. Також проводиться навчання з гігієни хворого (як правильно кашляти, чхати)”, – повідомила заступник начальника Управління освіти Полтави Дар’я Олефір.

У 29-й школі на карантин закрито 7 класів, у 31 школі – 8, у 32, 33, 11, 21, 28 школах по одному класу.

Одним з першочергових профілактичних заходів є провітрювання та зволоження повітря. Це може бути як зволожувач повітря, так і волога ганчірка, яку необхідно покласти на батарею, і, навіть, просто відро з водою.

“Це елементарні речі, які потрібно робити і в школах, і вдома. Найкращий захист від грипу – це вакцинація. Вакцинуватись можна як перед початком епідсезону, так і під час нього”, – зазначають фахівці.

Лікар-інфекціоніст КП “3-я міська клінічна поліклініка” Наталія Монастирська розповіла про ознаки та профілактику грипу та ГРІ.

“Джерелом інфекції при грипі та ГРІ є хвора людина. Спосіб передачі – повітряно-крапельний. Максимальна заразність хворого припадає на перші два – три дні захворювання. Така захворюваність починається раптово з різкого підвищення температури, явищ інтоксикації (озноб, болі в м’язах, головний біль). Виділень з носа, як правило, немає, що і відрізняє грип від інших ГРІ. Для грипу також характерні приступи трахеїту. На третій – четвертий день зменшується температура. При такому перебігу не ускладненого грипу хворі лікуються вдома під  наглядом сімейного лікаря”, – розповіла Наталія Монастирська.

При грипі з тяжким перебігом необхідна госпіталізація: затруднене дихання, висока температура, блювання, порушення свідомості, сонливість або збудження, падіння артеріального тиску.

При несвоєчасному зверненні до лікаря або тяжким перебігом грипу відбуваються ускладнення. Найчастіше це пневмонія, гайморити, отити, кон’юнктивіти.

“При вірусних захворювань не можна приймати ацетилсаліцилову кислоту. Щоб лікування було ефективним, дотримуйтесь усіх вказівок лікаря щодо застосування противірусних препаратів”, – наголосила лікар-інфекціоніст.

При перших симптомах хвороби необхідно залишитись вдома та користуватись одноразовими пов’язками.

Поради щодо профілактики: уникайте близького контакту з хворими. При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою (не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник), часто мийте руки з милом (якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі), намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота (саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм), протирайте та дезинфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу, провітрюйте та зволожуйте приміщення.

“У Полтаві спостерігається сезонний зріст захворювання. Виявлено 12 випадків захворювання на грип, у більшості випадків грип типу AH1 пандемічний. Із загальної кількості хворих 69% – діти. Протягом останнього тижня захворюваність на ГРІ збільшилась на 33,3%. Вакцинація по місту на низькому рівні”, – повідомив завідувач Полтавського міського відокремленого підрозділу ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ” Олександр Горбань.

 

Система Orphus Поделиться на fb