Ви тут:
Медицина Суспільство 

У Китаї визначили джерело походження небезпечного коронавірусу

У Китаї визначили джерело походження небезпечного коронавірусу

Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань Китаю заявили, що новий небезпечний коронавірус походить з ринку морепродуктів в місті Ухань.

Про це із посиланням на China Daily передає Еспресо.

“Експерти зібрали 585 зразків, 33 з яких показали позитивний результат на вірус. Їх взяли з 22 кіосків і сміттєвозів, більшість з яких перебували в західній частині ринку”, – йдеться в повідомленні.

За даними центру, саме на цій частині ринку продавалися дикі тварини. Фахівці підтвердили, що вони є джерелом вірусу, однак невідомо, яка саме тварина була заражена спочатку. У центрі розповіли, що новий коронавірус на 90% схожий на той, який виявили в летючих мишей в Чжошуані, провінція Чжецзян.

Однак South China Morning Post пише, що китайські вчені, які працюють у лікарні в Ухані, виявили, що перша особа, яка заразилася новим різновидом коронавірусу, не відвідувала ринок морепродуктів. За їх даними, про симптоми нової хвороби вперше стали відомі 1 грудня.

Дослідники зазначили, що у жодного члена сім’ї хворого не було підвищення температури та респіраторних симптомів. Голова Державного комітету у справах охорони здоров’я Китаю Ма Сяовей розповіла, що інкубаційний період нового коронавірусу становить від одного до 14 днів. Вона зазначила, що в цей період можна заразитися вірусом, що сильно відрізняється від ГРВІ.

Спалах коронавірусу почалася в китайському місті Ухань в грудні 2019 року. Інфіковані працювали на місцевому ринку морепродуктів. Потім випадки захворювання фіксували в інших містах КНР. Згодом випадки зараження коронавірусом зафіксували у США, Франції, Канаді, Австралії, Південній Кореї, Таїланді, Непалі та інших країнах. За останніми даними, число загиблих досягло 56 осіб, а хворих вже понад 2 тис.

Система Orphus Поделиться на fb