Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Козельщині завдяки благодійникам відкрили точку буккросингу

У Козельщині завдяки благодійникам відкрили точку буккросингу

10 січня в райцентрі Козельщина відкрили першу точку буккросингу – Всесвітньої бібліотеки обміну книжками.

Напередодні Благодійна організація SmartFoundation розмістила спеціальну металеву конструкцію біля Козельщинської  районної бібліотеки імені Олеся Гончара й наповнила її книжками. Серед них – українські та світові бестселери: від «Хронік Нарнії» Клайва Стейплза Льюїса, «Гри престолів» Джорджа Мартіна до «Тореадорів з Васюківки» Всеволода Нестайка, «Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса» та ін. – загалом близько 200  книг від відомих видавництв та Українського інституту національної пам’яті. 

 

Під час відкриття точки буккросингу засновник БО SmartFoundation Микола Сушко зазначив, що, попри сучасні тенденції глобалізації світу та перехід суспільства до цифрової комунікації, книга залишається топовим інструментом для самоосвіти.

«Сьогодні замало тільки шкільної  та  університетської освіти. Ми живемо в цікавому світі, де надалі перемагатиме той, хто звик саморозвиватися, хто звик багато працювати інтелектуально. І тут на допомогу приходить книга. Завдяки проекту буккросингу в Козельщині книга стає трошки ближчою до людей у прямому й переносному сенсі. Знаю, що в багатьох є скепсис щодо того, наскільки довго ця конструкція простоїть тут, у цьому невеличкому містечку. Для нас це певний соціальний експеримент. Наскільки ми, як громада, готові до змін, готові вболівати й оберігати те, що зроблено для нас?” – наголосив він. 

За словами засновника фонду, наразі в Україні спостерігається тривожна тенденція: у невеличких містах і селах закриваються бібліотеки. Аби чинити супротив цьому процесові, Благодійна організація починає масштабні зміни в Козельщинському районі. Уже після встановлення буккросингової конструкції SmartFoundation розпочинає реконструкцію  Козельщинської районної бібліотеки імені Олеся Гончара в сучасний освітній простір майбутнього.

«Це знаменна й непересічна подія для нас, це перший крок нашої Козельщини до нових знань, до нових умінь і до розуміння одне одного. Хочу подякувати всім, хто долучився до проєкту. Саме інтелектуальний розвиток – це розвиток нашого суспільства. Цьому маємо сприяти всі ми, жителі громади. У кожного з нас удома є книги на полицях. Ви можете принести їх і долучитися до буккросингу», – зазначив голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко. 

За словами регіонального представника Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олега Пустовгара, відкриття такої точки обміну книжками – це добра ініціатива для невеличких міст і сіл.

«Український інститут національної пам’яті підтримує громадські ініціативи щодо популяризації української історичної літератури. Ми передали низку видань, таких як «Майдан усна історія», «Капелани на службі Богу і Україні», «Людяність в нелюдяний час» та «Тріумф людини». Особисто я передаю ще декілька книжок історичної тематики відомих українських авторів із моєї бібліотеки, які я вже прочитав. Переконаний, що й надалі підтримуватимемо поповнення цієї полиці новими виданнями Інституту. Дякуємо за чудову  ініціативу», – сказав Олег Пустовгар.

 

Наприкінці церемонії відкриття мешканці Козельщини  не лише  взяли книги з конструкції, а ще й наповнили її своїми власними виданнями.

SmartFoundation – благодійна організація, яка реалізує заходи з популяризації освіти та саморозвитку талановитих жителів невеликих міст та сіл України. У 2019 – 2021 роках фундація реалізує пілотний проєкт в рамках програми SmartSchool у Козельщинському районі Полтавської області. SmartFoundation засновано українським фінансистом, підприємцем і меценатом Миколою Сушком в 2018 році. 

Система Orphus