Ви тут:
Суспільство Україна 

У Харкові у виправній колонії запровадили особливий режим

У Харкові у виправній колонії запровадили особливий режим

8 січня під час проведення загального обшуку в Олексіївській виправній колонії в Харкові засуджені почали чинити опір, після чого адміністрація застосувала спецзасоби та ввела особливий режим

Про це повідомляє Адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби України.

В Державній кримінально-виконавчій службі повідомляють, що група засуджених “планувала здійснити заходи, спрямовані на вчинення групових протиправних дій з боку засуджених, дестабілізацію оперативної обстановки у вказаній установі, в тому числі за допомогою криміналітету з волі, а також окремих зв’язаних з криміналітетом так званих громадських та правозахисних організацій.”

8 січня в виправній колонії було організовано та проведено обшук з залученням сил швидкого реагування та територіального воєнізованого формування.

Метою обшуку, за словами представників ДКВС, було виявлення та вилучення заборонених для використання засудженими предметів, виробів і речей, а також виявлення ознак вчинення інших протиправних дій та злочинів.

Як повідомляється, в ході обшуку було вилучено три телефони, та інші заборонені предмети.

“У зв’язку із груповими протиправними діями, чинення фізичного опору персоналу та невиконання законних його вимог, перешкоджанню проведенню обшуку, проявами буйства, до окремих засуджених було застосовано фізичну силу та спеціальні засоби – кайданки. Після застосування фізичної сили та спеціальних засобів засуджені були оглянуті медичними працівниками. Стан їхнього здоров’я задовільний”, – повідомляють пенітенціарники.

“Зважаючи на випадок групової непокори, керуючись вимогами статті 105 Кримінально-виконавчого кодексу України та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 28.08.2018 № 2823/5, в установі згідно з наказом начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації запроваджено режим особливих умов з 08 січня 2020 року, під час якого посилюється охорона, нагляд за засудженими, здійснюються інші додаткові режимні заходи.

На теперішній час стан оперативної обстановки в державній установі “Олексіївська виправна колонія (№25)” задовільний та керований адміністрацією”, – додають у ДКВС.

Система Orphus