Ви тут:
Суспільство Україна 

Ціну на газ для населення Уряд прив’язав до вартості газу на нідерландській біржі

Ціну на газ для населення Уряд прив’язав до вартості газу на нідерландській біржі

Кабінет міністрів України ухвалив рішення прив’язати максимальне значення ціни на газ для населення та теплокомуненерго до вартості газу на нідерландському газовому хабі TFF.

Відповідну постанову уряду опублікували на сайті Кабінету міністрів, інформує Hromadske.ua.

Зміни у формулі визначення ціни на газ для населення стосуватимуться платіжок за газ за січень 2020 року та наступні місяці.

Зокрема, урядова постанова визначає, що ціни на газ, який Нафтогаз продає населенню та теплокомуненерго, не можуть бути нижчими за середні ціни, які встановлюються на TFF протягом 1-22 числа попереднього місяця.

Раніше в Україні максимально допустиму вартість газу прив’язували до чотирьох цінових показників: цін на газ для промисловості, митної вартості газу, ціни на газ на “Українській енергетичній біржі”, а також ціну, закріплену у постанові уряду на рівні 8,55 гривні за кубометр.

Напередодні міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив, що завдяки тому, що Україна отримала плату за транзит газу від Росії, уряд зможе знизити ціну на газ для населення.

Як повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, від початку 2020 року Україна забезпечила транзит 2 мільярдів кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. Водночас Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу.

“Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 мільярдів кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 мільярдів кубометрів щороку”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus