Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Триває конкурс досліджень про радянське минуле

Триває конкурс досліджень про радянське минуле

Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова доба” оголошує конкурс учнівських робіт на тему “Радянське минуле (переосмислення історії)”.

До участі у конкурсі за-прошуються групи учнів 8-11 класів (від 3-4 осіб до цілого класу).

“Вже більш як чверть століття минуло з часу розпаду Радянського Союзу. Відтоді ми засудили радянський тоталітаризм, прибрали радянські пам’ятники і перейменували вулиці. Та, попри це, радянська спадщина ще досить сильно тримає зв’язок із нашим життям і впливає на характер його розвитку. Наш конкурс запрошує школярів України звернутися до радянського минулого, критично осмислити не лише політичну, а й повсякденну історію життя людей”, – зазначают організатори.

Приймають дослідження з наступних напрямків: Реалізація та збереження основних прав та свобод людини у радянські часи; Засоби до існування, праця та винагорода за неї, розподіл суспільних благ: дефіцит, блат тощо; Церква та віряни у часи СРСР, антирелігійна пропаганда та атеїзм, релігійні свята та обряди, закриття та нищення релігійних храмів; Свобода пересування: паспортна система, приписка, приватні та колективні подорожі у часи СРСР, міграції всередині країни, еміграції, громадський та приватний транспорт; Радянські репресії: жертви та виконавці, голод 1930-х і 1940-х, депортації окремих народів, герої та жертви війн і збройних конфліктів; Мистецтво СРСР: архітектура, музика і пісні, література, живопис, скульптура, кіно тощо.

З умовами конкурсу можна ознайомитися на сторінці асоціації. Для участі у конкурсі консультант групи до 31 грудня 2019 року реєструє тему учнівського дослідження. Останній термін подачі робіт – 1 березня 2020 року.

Система Orphus