Ви тут:
Суспільство Україна 

Суд у Швейцарії зобов’язав Росію виплатити $82 млн компенсації українським компаніям за анексію Криму

Суд у Швейцарії зобов’язав Росію виплатити $82 млн компенсації українським компаніям за анексію Криму

Федеральний суд Швейцарії ухвалив рішення на користь 12 українських компаній, серед яких напівдержавна “Укрнафта”, та зобов’язав Росію виплатити 82,1 мільйона доларів компенсації збитків, які ці компанії зазнали через анексію Криму.

Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на видання Swiss Info.

Відповідним рішенням швейцарський суд скасував апеляцію Росії, яка намагалася оскаржити програш у суді попередньої інстанції. Зокрема, Росія посилалася на те, що подібну справу не повинен розглядати суд у Швейцарії. Суд ці доводи відхилив.

16 квітня 2019 року в “Укрнафті” повідомили, що перемогли в міжнародному арбітражі при ООН у справі проти Росії за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Арбітраж присудив РФ виплатити компанії 44,45 мільйона доларів та компенсувати витрати на арбітражні слухання.

Зазначимо, що це вже не перший подібний вирок суду на користь українських компаній, які вимагають компенсації у Росії за анексію Криму.

“Третейський суд у Гаазі зобов’язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus