Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

Смертельний коронавірус: як діагностуватимуть інфекцію в Україні

Смертельний коронавірус: як діагностуватимуть інфекцію в Україні

23 січня відбувся пресбрифінг Міністерства охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я щодо ситуації розповсюдження смертельного нового виду коронавірусу у світі.

Генеральний директор ЦГЗ Ігор Кузін повідомив тестів на новий коронавірус немає. Існує загальний тест (полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), який може визначити короновірус, повідомляє 24 канал.

Алгоритм лабораторної діагностики нового виду коронавірусу:

  • Якщо пацієнт звертається до лікаря з підозрою на новий коронавірус, у нього спершу мають виключити усі ГРВІ;
  • Потім встановити коронавірус за допомогою ПЛР (загальний тест);
  • У випадку підтвердження коронавірусу, Центр громадського здоров’я відправлятиме зразок у лабораторії в Європі (наразі ВООЗ визначила дві такі лабораторії).

“Ризик занесення вірусу у країни Європейського Союзу або в Україну оцінюється як середній. Це не вимагає накладання певних обмежень на переміщення грузів, товарів, або осіб, які подорожують. Але тим не менш Центром громадського здоров’я впровадження певні дії по забезпеченню готовності відповіді на потенційно завезені випадки”, – закцентував Ігор Кузін.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що на сьогоднішній день у світі зареєстровано 448 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції.
“Це саме та інфекція викликає випадки пневмонії, яка поширилась з міста Ухань (Китай). Сьогодні також зафіксовано 9 летальних випадків, які підтверджені лабораторно. Вони свідчать, що саме коронавірус призвів до летальних випадків. Коронавірусна інфекція вже зареєстрована в Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США”, – зазначив Віктор Ляшко.

Що відомо про вірус?

Вірус ідентифікували як штам коронавірусу – поширеного вірусу, який вражає ніс, пазухи або верхню частину горла. Новий вірус викликає розвиток пневмонії. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і ускладнене дихання. Вірус вперше виявили у грудні минулого року у китайському місті Ухань. Він може передаватися від людини до людини. Національна комісія з питань охорони здоров’я КНР повідомила, що принаймні два випадки заражень сталися саме таким чином.

Система Orphus