Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сідати на дієту відразу після свят шкідливо для здоров’я, – вчені

Сідати на дієту відразу після свят шкідливо для здоров’я, – вчені

Безглуздо, а іноді навіть небезпечно переходити на обмежувальний раціон відразу після свят, незважаючи на зловживання їжею і алкоголем, – до такого висновку прийшли американські вчені з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

На їхню думку, набагато доцільніше вводити більш здорові звички в своє харчування, повідомляє toneto.net

Фахівці заявили, що дієта, розпочата відразу після закінчення новорічних канікул, «не принесе очікуваного ефекту». Вони відзначають, що більшість людей, перебирають з алкогольними напоями і закусками в період свят, втішають себе тим, що обов’язково потім сядуть на дієту. Але, якщо ви вчора лежали перед телевізором з піцою, а сьогодні починаєте нове життя і цілий день голодуєте, щоб зігнати пару зайвих кілограмів, – це може лише викликати проблеми зі здоров’ям, переконані лікарі.

Вчені проаналізували зразки мікрофлори кишківника людей, які дотримувалися як низькокалорійної дієти з великою кількістю рослинних продуктів, так і «святкового» раціону з великою кількістю жирних страв, алкоголю і солодкого. Потім ці бактерії пересадили лабораторним мишам. Спостереження за тваринами дозволило лікарям зробити наступні висновки. Перший – бактерії, які існують при правильному харчуванні з рослинними продуктами, покращують перетравлення їжі та підсилюють метаболізм. Другий – бактерії, що з’являються в кишковій мікрофлорі в умовах зловживання калоріями і солодким, погано реагують на дієту, викликаючи збої в роботі шлунково-кишкового тракту.

«Ми повинні розуміти, що мікроби допомагають контролювати і впливати на вагу. Вживання неправильної їжі, нестача фруктів і овочів стає результатом того, що в організмі людини поселяється близько 1000 різних непотрібних бактерій, тоді як хороші мікроорганізми, навпаки, вимирають, що призводить до набору кілограмів», – заявив керівник дослідження професор Джеффрі Гордон.

Експерт переконаний, що для схуднення важливо не обмежувати себе в їжі, а прагнути до заміни поганих бактерій хорошими. У цьому, наприклад, може допомогти регулярне вживання пробіотиків, кефіру та інших кисломолочних продуктів.

«Вони допомагають людям, які регулярно їдять шкідливу їжу, зробити процес схуднення успішніше», – зазначив професор Гордон.

Система Orphus