Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Шишацька чи Великосорочинська громади: у Полтавській ОДА обговорили майбутнє Ковалівської сільради

Нині триває обговорення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся з делегацією з Шишацького району, щоб обговорити майбутнє Ковалівської сільської ради, яка висловила бажання приєднатись до Великосорочинської ОТГ Миргородського району.

Втім, представники Шишаччини певні, що має бути одна громада у районі.

«Є рішення сесії Ковалівської сільської ради з приводу приєднання до Сорочинської ОТГ. На цій сесії було 7 з 12 депутатів, попереднього обговорення з населенням не проводилось. Населення не зовсім розуміє наслідки такого приєднання. Можуть виникнути незручності стосовно соціального та пенсійного забезпечення. Шишаки не зможуть їх обслуговувати, а в Сорочинській ОТГ таких структур не має. Є лише Миргород, а відстань до нього чимала. На сьогоднішній день у Великорочинській ОТГ немає інфраструктури, структурних підрозділів, це класична сільська рада, не створені управлінські органи, які могли б забезпечувати населення», – говорить ексголова Шишацької РДА Віктор Іваненко.

Голова Шишацької райради Владислав Сафронов впевнений, що кошти на утримання районної лікарні теж підуть у Великосорочинської громади у разі приєднання до них Ковалівка.

«Ці зміни розбалансують бюджет Шишацького ОТГ. Ті платежі, які надходять до районного бюджету, це основа утримання районної лікарні. Якщо ми ці надходження втратимо і вони підуть до Великосорочинської громади, районна лікарня не зможе існувати»

Депутат Полтавської обласної ради Валерій Капленко вважає, що Ковалівка повинна увійти до складу Шишацької ОТГ.

«Якщо брати економічну ефективність, збереження Шишацької громади, її укрупнення, було б правильніше, на мою думку, щоб Ковалівка приєдналась. Але якщо люди не хочуть, то це питання важке. Фінансове становище Сорочинців дуже слабке. Якщо буде добровільне об’єднання, ми Ковалівку ніколи не переконаємо бути з Шишаками. З економічної точки зору вигідно, щоб була одна громада»

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов вирішив не приймати поспішних рішень і на 4 лютого запросив до обговорення цієї проблеми не лише представників Шишацької ОТГ, а й голів Ковалівської сільради і Великосорочинської ОТГ.

«Пропоную долучити до вирішення даного питання і народного депутата України з цього округу Олега Кулініча, і депутатів обласної ради. Якщо не особисто, то листом вони теж мають висловити свою позицію щодо укрупнення Шишацької ОТГ. Щоб внести зміни в перспективний план, до Міністерства розвитку громад та територій ми маємо подавати виважені рішення», – підсумував Олег Синєгубов.

Перейти до вмісту