Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Школи Пирятина долучились до Всеукраїнського “Інженерного STEM-тижня”

Школи Пирятина долучились до Всеукраїнського “Інженерного STEM-тижня”

З 13 по 17 січня  в школах міста пройшов Всеукраїнський “Інженерний STEM-тиждень”, присвячений дню народження Сергія Корольова – найвідомішого українського інженера та основоположника практичної космонавтики.

Інженерний тиждень – проєкт для учнів молодших, середніх та старших класів, у рамках якого школи отримали від некомерційного освітнього проєкту @EngineeringWeekUa комплекти методичних матеріалів для того, щоб на один тиждень перетворити свої кабінети на мейкерські та дослідницькі лабораторії, аби учні отримали змогу спробувати себе у ролі інженерів, повідомляє Пирятинська міська рада.

В основі “Інженерних тижнів” лежить концепція STEM-освіти – візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики та мистецтва.

STEM-освіту часто називають “навчанням навпаки”. Ланцюжок “від теорії до практики” у STEM зазвичай зворотний: спочатку – гра, придумування та майстрування пристроїв і механізмів, а вже потім, у процесі цієї діяльності, – опанування теорії і нових знань. Але, звісно, STEM-освіта – це не тільки “навчання навпаки”. Абревіатура STEM розшифровується як science (природничі науки), technology (технологія), engineering (інженерія), mathematics  (математика) – і найбільша перевага STEM-освіти у тому, що вона допомагає опанувати їх не відокремлено, а за допомогою інтеграції всіх п’яти дисциплін у єдину систему навчання.

Протягом проведеного STEM-тижня у школах міста учні разом з вчителями, батьками виконували завдання з проєктування та будівництва, побудовані на перетині основних наук природничого та точного циклів: фізики, хімії, біології, математики, астрономії, географії та екології; проходили квести та відвідували уроки у форматі занурення у світ відкриттів та винаходів. Цікавими та змістовними були перегляд та обговорення науково-популярних фільмів, презентацій, що познайомили учнів з видатними вченими, дизайнерами, інженерами, мейкерами.

Читайте також: У школі в Горішніх Плавнях відкрили сучасну STEM-лабораторію

У Полтаві планують відкрити центр STEM-освіти

Учителі з Горішніх Плавнів перемогли у конкурсі «Кращий STEM-урок»

Шкільні автобуси, ремонт їдалень, STEM-лабораторії:Уряд виділив 1,9 млрд грн в освітню сферу

Система Orphus