Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Шкідливі звички, які не дають вам висипатися, – назвала лікар-сомнолог

Шкідливі звички, які не дають вам висипатися, – назвала лікар-сомнолог

Про те, що заважає вам висипатися, розповіла лікар-сомнолог Олена Гаврилова.

Найшкідливішими звичками в даному випадку, за її словами, є використання гаджетів перед сном і засипання “під телевізор”, передає ukrhealth.net

– Справа в тому, що миготливий і, зокрема, синє світло впливає на вироблення мелатоніну — гормону сну — і заважає засипанню, – зазначила Гаврилова.

Також безпосередньо перед сном не варто дивитися гостросюжетні фільми і програми, так як через викид стресових гормонів заснути буде складно.

Крім того, не слід як переїдати, так і лягати спати голодним. Ідеальним стане легкий, некалорійний перекус, сказала експерт. І, звичайно, не рекомендується пити каву або міцний чай, адже вони стимулюють збудження.
Читайте також: Названо неочевидні ознаки морального виснаження

На якість сну впливає і попередня йому інтенсивне фізичне навантаження.

– Звичайно, мова не йде про невелику прогулянку, яка, навпаки, тільки допоможе, а, наприклад, про похід в тренажерний зал безпосередньо ввечері, за чотири-п’ять годин до сну, – підкреслила лікар.

Раніше лікар і телеведучий Олександр Мясников розповів, які звички можуть підірвати здоров’я. За його словами, головна шкідлива звичка у вихідний день – прагнення “відіспатися”. В результаті через занадто довгий сон в суботу та неділю багато хто страждає від безсоння в робочі дні, збиваючи циркадні ритми активності.

Система Orphus Поделиться на fb