Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що таке Богоявленська вода та як її використовувати

Що таке Богоявленська вода та як її використовувати

Що таке Богоявленська вода та як її використовують, нагадують у пресслужбі Свято-Успенського кафедрального собору (ПЦУ) в Полтаві.

Вода, освячена напередодні та у день свята Хрещення Господнього, називається Богоявленською. Вона носить назву також “велика агіасма” – велика святиня.

Богоявленською вода називається тому, що свято Хрещення Господнього має також назву свято Богоявлення. Бо, за свідченням Євангелія, під час Хрещення Господнього, людям відкрився Бог як Пресвята Трійця (див. Євангеліє від Матфея 3, 13-17; Марка 1, 9-11; Луки 3, 21-22).

Чин освячення води у день Богоявлення звершувався з перших століть християнства. В усі часи християни ставилися до освяченої води з великим благоговінням. Зовнішньо святість Богоявленської води проявляється у тому, що вона протягом тривалого часу (рік і більше) зберігає свіжість і чистоту.

“Під час чину освячення води Свята Православна Церква молиться, щоб ця вода стала для віруючих «джерелом нетління, даром освячення, відпущенням гріхів, зціленням недуг, знищенням демонів…щоб усі, що черпають і споживають, мали її на очищення душ і тіл, на зцілення пристрастей, на освячення домів і на всяку користь велику» (Требник. Чин великого освячення води)”.

Користуватися Богоявленською водою необхідно з великим благоговінням і шанобливістю. Адже вона є великим даром Божественної благодаті і видимою ознакою Божого благовоління до людей.

Зберігати освячену воду потрібно у чистій, спеціально для цього приготованій, посудині. Принісши Богоявленську воду додому, дайте спожити її рідним, котрі з поважних причин не були на богослужінні, окропіть нею оселю і поставте для зберігання в окреме місце (це може бути сервант, шафа, спеціальна поличка поблизу ікон тощо). Освячену воду не можна зберігати у підвалі, гаражі чи підсобному приміщені.

Споживати воду можна у будь-який час протягом цілого року. П’ють її переважно вранці, після ранкових молитов, на голодний шлунок, осінивши себе тричі хресним знаменням. У випадку хвороби чи якоїсь нагальної потреби воду можна пити і після споживання їжі. Нею можна окроплювати оселю, як у саме свято, так і в будь який інший час. Святу воду не можна використовувати для приготування їжі, заварювання чаю чи якихось гігієнічних процедур.

“Слід також пам’ятати, що Богоявленською є вода, яка освячена як напередодні свята Хрещення Господнього (18 січня), так і у саме свято (19 січня). Вона має однакову і дію і однакову благодать!”

Система Orphus