Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники Полтавщини мають перевірити 1470 об’єктів щодо пожежної безпеки

Рятувальники Полтавщини мають перевірити 1470 об’єктів щодо пожежної безпеки

27 січня під головуванням голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова відбулася апаратна нарада.

Одним з питань порядку денного, було питання щодо виконання доручення Прем’єр-Міністра України щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей.

Під час наради начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб зазначив, що фахівці Служби протягом грудня-січня мають перевірити 1470 об’єктів.

“Наші інспектори вже перевірили 94% від запланованої кількості. За результатами перевірок керівникам об’єктів були вручені акти та приписи про усунення виявлених порушень. Також, в десятьох випадках були складені акти про неможливість здійснення заходів державного нагляду”, – зауважив Володимир Салогуб.

За словами очільника обласної Служби порятунку “101”, під час перевірок фахівці ДСНС виявили понад 13 тисяч порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

“За їх допущення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 1154 керівники та посадові особи. Також, до окружних адміністративних судів направлено позовні заяви про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно 14 об’єктів”, – підкреслив Володимир Салогуб.

Розповідаючи про основні виявлені порушення, начальник Головного управління зазначив, що в закладах освіти це відсутність систем протипожежного захисту, відсутність або значна віддаленість джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, незабезпеченість закладів освіти необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння. Схожі недоліки були виявлені і у закладах охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Під час проведення перевірок окрема увага приділялася вмінню персоналу об’єктів та дітей користуватися первинними засобами пожежогасіння та знанню порядку дій у разі виникнення надзвичайних подій та ситуацій. Фахівці ДСНС проводили додаткові інструктажі, практичні заняття з евакуації та ліквідації умовних пожеж.

Система Orphus