Ви тут:
децентралізація Медицина Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реконструкція школи та амбулаторії: голова Полтавської ОДА побував у Білоцерківській ОТГ

Реконструкція школи та амбулаторії: голова Полтавської ОДА побував у Білоцерківській ОТГ

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов разом із заступниками Дмитром Луніним, Катериною Рижеченко та радником Олександром Ткачем побували у Білоцерківській ОТГ. Там відбулось засідання з визначення проблематики діяльності об’єднаних територіальних громад області та напрацювання механізму взаємодії.

Перед засіданням очільник Полтавщини відвідав Білоцерківську ЗОШ I-III ступенів, яку планують зробити опорним закладом та місцеву амбулаторію.

У школі навчається 75 учнів. Середня наповнюваність класів — 7- 8 учнів. Вчителів – 11. У школі навчаються учні з 1 по 11 клас. Нині розробляється проектно-кошторисна документація під реконструкцію закладу з прибудовою спортивного залу.

Після візиту Олег Синєгубов зазначив, що школа не готова бути опорним закладом.

«Наші візити відбувається у зв’язку з тим, що продовжується реформа децентралізації, передача повноважень на місця і створення системи охорони здоров’я, освіти – формування опорних закладів. Цю школу в ОТГ планують зробити опорною. На сьогоднішній день можна говорити, що вона не готова бути опорним закладом освіти. Якщо розглядати її територіально, можливо. Якщо враховувати матеріально-технічну базу, то вона знаходиться в незадовільному стані. Тут немає тих приміщень, які мають бути по всім стандартам та нормам. Вона не здатна забезпечити якісне надання дітям освітніх послуг. Будемо думати що робити, шукати джерела фінансування, щоб виправити цю ситуацію. Але так бути не може. Можливо, варто зробити одну якісну школу з належними освітніми послугами та матеріально-технічним забезпеченням», – говорить Олег Синєгубов.

Начальник відділу з питань кадрового забезпечення закладів і установ освіти, фінансування та управління персоналом Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Ганна Галушка зазначає, що нині у Білоцерківській ОТГ варто розглянути інші варанти для опорного закладу.

«Зважаючи на 75 учнів у школі (про нормі 200 – 250 учнів для опорного закладу) та її технічній стан, потрібно визначитись, чи дійсно створювати опорну школу на базі цього закладу»

Також у Білоцерківській громаді триває реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

«Наприкінці 2018 року ОДА було погоджено проєкт реконструкції амбулаторії. Реконструкцію розпочали у 2019 році. За цей час зробили ЦНАП, аптечний пункт, вхідні двері. Потім було надано роз’яснення, що пріоритетом у використанні цих коштів є нове будівництво амбулаторії. Реконструкцію не вбачають за можливе. Нове будівництво є недоцільним, оскільки є двоповерхове термомодернізоване приміщення. Є державні програми, в яких ми можемо повноцінно брати участь. При наявності коштів ми завершимо будівництво за півроку – рік. Орієнтовна вартість проєкту становить 7 млн грн», – говорить голова Білоцерківської ОТГ Іван Лещенко.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко підтверджує, що в цій амбулаторії варто робити ремонт.

«Будівля прекрасна, працюють два лікарі сімейної медицини, у них є своя практика. Всі наші амбулаторії забезпечені відповідним обладнанням. На першому етапі йшлося про будівництво нової будівлі, про реконструкцію мова не йшла»

Директор Агентства місцевих доріг у Полтавській області Олексій Басан зазначає, що у розроблену програму ремонтів місцевих доріг враховані базові школи та амбулаторії області.

«Ми розробили програму ремонтів місцевих доріг на найближчі 5 років, яка дозволить відремонтувати за цей період більше 1000 доріг районного значення. Бюджет ямкового та аварійного ремонтів складає приблизно 270 млн грн на 2020 рік. Він розподілений відповідно до протяжності доріг у кожному районі. Всі базові амбулаторії, школи, туристичні й логістичні маршрути враховані у програмі»

Також під час  засіданні розглянули питання освіти, медицини, інфраструктури, ЖКГ, соціальних послуг, екології, поліції об’єднаних громад Полтавщини.

Система Orphus