Реформа системи протитуберкульозної медичної допомоги: що зміниться
Реформа системи протитуберкульозної медичної допомоги: що зміниться
27 січня у Житомирській області відбулась міжвідомча нарада, під час якої обговорили питання реформи системи протитуберкульозної медичної допомоги та лікування онкохворих.
У 2019 році Уряд ухвалено низку важливих документів щодо якісного реформування системи протитуберкульозної медичної допомоги, повідомляють у МОЗ.
Так, було затверджено Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, на 2020-2023 роки. Вона дозволить запустити комплексну структурну реформу протитуберкульозних закладів. Заклади зможуть брати участь у програмі медичних гарантій.
«Серед основних причин напруженої ситуації з туберкульозом в Україні слід відзначити несвоєчасне виявлення захворювання та діагностики стійкості мікобактерії до протитуберкульозних препаратів. Наша головна мета – розробка систем моніторингу хвороби та надання вчасної якісної допомоги тим верствам населення, які в силу обставин не підписали декларацію з лікарем», – зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос.
Реформа передбачає об’єднання протитуберкульозних закладів області в єдиний в потужний регіонального фтизіопульмонологічний медичний центру (ФПМЦ).
Такі центри надаватимуть протитуберкульозну медичну допомогу населенню за різними напрямками та будуть здійснювати координацію діяльності заходів протитуберкульозної медичної допомоги населенню в області.
Для регіонального ФПМЦ буде визначений стандартний пакет послуг: діагностика, стаціонарне лікування, координація протитуберкульозних заходів, консультативна допомога. Послуги будуть закуповуватися Національною службою здоров’я України в рамках програми медичних гарантій.
Також представники профільного комітету відвідали Житомирський обласний онкодиспансер. Заклад зараз активно відновлюється і найближчим часом досягне європейського рівня комфорту.
Міністерство охорони здоров’я України працює у напрямку впровадження надсучасного міжнародного досвіду та послуг задля протидії онкологічним захворюванням. Так, у рамках міжвідомчої мультидисциплінарної робочої групи спільно з ВООЗ розробляємо Стратегію боротьби з онкологічними захворюваннями. Вона охоплюватиме питання попередження, діагностики та лікування захворювання, а також питання паліативної допомоги.