Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Равликів з Полтавщини експортують до Євросоюзу

Равликів з Полтавщини експортують до Євросоюзу

В Україні виробництво равликів починає набирати оберти та має значний потенціал, в тому числі і на території Полтавського області.

Про це повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Ще у 2018 році Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розповів про успішний досвід з вирощування равликів на базі ФГ “Равлик-2016” Чутівського району. Цей продукт вважається делікатесом у Європі та споживається більше, ніж 150 тисяч тонн у рік і є в дефіциті. В січні 2020 року, за інформацією господарства, що розміщена на його фейсбук-сторінці, розпочато прямий експорт равликів до Євросоюзу. Відкрито власний склад в Іспанії для постійного збуту продукції. Господарство активно ділиться своїм досвідом та проводить навчання з вирощування равликів.

На даний час в області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року (далі – Програма). Одним із напрямків якої є кредитування фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців. За кошти кредиту можливо покрити витрати пов’язані із розвитком тваринництва, в тому числі і на равликів.

“З Програмою та Порядком використання коштів можна ознайомитися на сайті Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації у розділі “Розвиток села”, підрозділ “Програма АПК” (http://apk.adm-pl.gov.ua/storinka/programa-rozvitku-ta-pidtrimki-agrarnogo-kompleksu-poltavshchini-za-prioritetnimi)”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Facebook

Система Orphus