Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ включили до списку автокефальних церков, а ієрархи УПЦ МП “втратили” свої титули

ПЦУ включили до списку автокефальних церков, а ієрархи УПЦ МП “втратили” свої титули

У щорічному виданні Константинопольської церкви Православна церква України названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Блаженнійший Епіфаній титулується Митрополитом Київським і всієї України. 

Водночас, видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів Московського Патріархату в Україні. Усі єпископи УПЦ Московського Патріархату зазначені у списках єпископів Російської Православної Церкви. Так, наприклад, митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський) вже не згаданий з таким титулом у цьому виданні. Натомість весь єпископат названий із прив’язкою до місцеперебування того чи іншого єрарха УПЦ МП. Наприклад «Онуфрій митрополит у Києві».

Як зазначає видання Духовний фронт України, позбавлення єпископського титулу позбавляє і священнодіяти на території іншої Церкви адже, згідно з православними канонами, в одній єпархії може бути лише один єпископ, а не два чи більше.

Нагадаємо, перед Об’єднавчим Собором Вселенський Патріарх Варфоломій І надіслав листа митрополиту Московського Патріархату в Україні Онуфрію. В листі було сказано, що після Об’єднавчого Собору він не зможе носити свій титул «митрополит Київський і всієї України», бо цей титул буде присвоєно новообраному Предстоятелю Церкви.

Система Orphus