Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пташиного грипу на Полтавщині немає, – Держпродспоживслужба

Пташиного грипу на Полтавщині немає, – Держпродспоживслужба

До 19 лютого року 2020 року фахівці держветмедицини та державні ветеринарні інспектори Полтавщини мають провести епізоотичні обстеження птахогосподрств усіх форм власності та свиногосподарств. Таке рішення прийняли на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській облдержадміністрації з метою профілактики в регіоні високопатогенного грипу птиці та профілактики АЧС.

Також учасники зібрання обговорили епізоотичну ситуацію з інфекційними захворюваннями тварин, повідомляють у Полтавській ОДА.

«В області знаходиться 75 господарств, що займаються свинарством, в тому числі 69 товарних і 6 племінних, в яких утримується майже 230 тисяч свиней. За даними Держпродспоживслужби, 14 свиногосподарств не переведені на закритий режим роботи, а їхні керівники ігнорують вимоги біобезпеки. Щодо африканської чуми свиней ситуація в області стабілізувалася, однак є надзвичайно складною. Щодо пташиного грипу – загрозлива», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Як поінформував перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов, ризик поширення хвороби на території України високий.

«У січні спалахи пташиного грипу зареєстрували в Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Чехії. У Люблінському воєводстві знищили 127 тисяч птахів. В Україні вперше за три роки зафіксовано спалах пташиного грипу на Вінниччині. На Полтавщині випадків цього захворювання немає», – сказав Сергій Павлов.

Також він наголосив, що особисті селянські господарства повинні дотримуватися ветеринарно-санітарних норм утримання птахів. Із метою профілактики, фахівці служби ветеринарної медицини обійшли 3780 дворів у 11 населених пунктах. З 1 квітня по 1 травня на території мисливських угідь Полтавщини проведуть моніторингово-діагностичний відстріл диких птахів.

 

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus