Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Протягом 2019 року на Полтавщині реалізовувалось 38 державних і місцевих програм соціального захисту населення, – Людмила Корнієнко

Протягом 2019 року на Полтавщині реалізовувалось 38 державних і місцевих програм соціального захисту населення, – Людмила Корнієнко

29 січня, за участі заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, відбулася підсумкова колегія Департаменту соціального захисту населення.

“Органами соціального захисту населення Полтавської області в 2019 році проводилась робота по реалізації виконання 38 державних і місцевих програм, на які спрямували 6,3 млрд грн. За останні роки пріоритетним напрямком виконання державних програм, направлених на соцзахист учасників АТО та ООС, зокрема: забезпечення житлом, санаторно-курортне лікування, надання послуг з психологічної реабілітації, професійної та соціальної адаптації, забезпечення технічними засобами реабілітації. Вказаний статус в області мають 373 члени сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО та майже 13 тисяч учасників бойових дій”, – повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Продовжується в області реалізація державної програми щодо забезпечення житлом сімей учасників АТО. Протягом 2019 року на виплату грошової компенсації субвенцію використано на 100%.

“На Полтавщині реалізовується обласна Комплексна програма соцзахисту і соцзабезпечення населення, яка є значною соцпідтримкою для жителів області, адже охоплює близько 36 тисяч людей. На її реалізацію спрямовано 29,9 млн грн, а обсяг фінансування на 2020 рік складає 40,2 млн грн. У грудні 2019 року рішенням сесії обласної ради запроваджено щоквартальну грошову допомогу 12 членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО, ООС, у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу”, – повідомила Людмила Корнієнко.

Перший заступник директора Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОДА Ніна Черняк розповіла про виконання пріоритетних напрямків роботи системи соціального захисту.

“В Полтавській області найбільш розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування, робота яких щороку охоплює 111 тисяч людей. За підрахунками, за 2019 рік на рівні ОТГ соціальними послугами охоплено 30 тисяч людей. Значним попитом серед полтавців користується послуга “соціальне таксі”. Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями, обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах області”, – повідомила Ніна Черняк.

У 2019 році за держкошти придбано спецавтомобіль для Шишацької та Білоцерківської ОТГ. В рамках обласної Програми на умовах співфінансування  такі автомобілі придбані у Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському, Глобинському районах, Пришибській ОТГ та в Шевченківському районі Полтави.

Заступник директора Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОДА Світлана Матуйзо розповіла про монетизацію субсидій.

“Значну увагу органи соцзахисту спрямовують на підтримку населення під час оплати житлово-комунальних послуг. На опалювальний період 2019/2020 років житлові субсидії своєчасно призначено 168,5 тисячам сімей. Вперше з 1 жовтня 2019 року впроваджено механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги у грошовій формі призначені 68,5 тис. пільговиків. Всього в області субсидію отримують 40% сімей”, – повідомила Світлана Матуйзо.

В області забезпечено стабільну роботу 14 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області, у яких станом на 1 січня 2020 року на повному державному утриманні перебуває 2035 підопічних.

“На виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки створено відділення денного догляду у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті. У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті запроваджено надання послуги підтриманого проживання та забезпечено ефективну діяльність відділення денного догляду. Створено відділення паліативного догляду у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті та Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті”,  – наголосила Людмила Корнієнко.

Наприкінці Колегії відзначили роботу кращих колективів установ системи соціального захисту населення області.

Система Orphus Поделиться на fb