Ви тут:
Культура Полтавщина 

Презентували трейлер воєнної драми “Черкаси”, що незабаром виходить у прокат

Презентували трейлер воєнної драми “Черкаси”, що незабаром виходить у прокат

Представили офіційний трейлер до одного з найбільш очікуваних українських кінопроєктів 2020 року – воєнної екшн-драми «Черкаси», що виходить у широкий кінотеатральний прокат вже 27 лютого. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм режисера Тимура Ященка заснований на реальних подіях весни 2014 року. Однойменний мінний тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор.

Командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році.

Події на морському тральщику «Черкаси» були відзняті на кількох кораблях.

«Черкаси» — це перший повнометражний фільм про українські військово-морські сили в історії сучасного національного кінематографа. Він створювався у тісній співпраці та завдяки сприянню Воєнно-Морських Сил і Генерального Штабу Збройних Сил України. Силовими відомствами були надані справжні кораблі флоту та спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшен-сцен залучалася бойова армійська авіація, біля сотні військовослужбовців, в тому числі спецпризначенці («морські котики»). Деякі сцени знімались під час навчань ВМС України.

Фото: Держкіно

Система Orphus