Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують долучитися до встановлення пам’ятної дошки Демидові Бурку

Полтавців запрошують долучитися до встановлення пам’ятної дошки Демидові Бурку

Свято-Миколаївська громада ПЦУ спільно з Полтавськими міськими осередками ВГО «Сокіл» та ВО «Свобода», Полтавським обласним об’єднанням ВУТ «Просвіта», Регіональним представництвом Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області ініціювали встановлення на Свято-Миколаївському храмі у Полтаві пам’ятної дошки учаснику бою під Крутами Демидові Бурку, який свого часу служив у цьому храмі.

Урочисте відкриття заплановане на неділю, 2 лютого, о 10.30 год.

“Якщо хто бажає надати допомогу для виготовлення пам’ятної дошки, може перерахувати пожертву на картку Приватбанку 4149 6293 9457 4735”, – зазначає у Фейсбук настоятель храму протоієрей Олександр Дедюхін.

Після невдалого завершення визвольних змагань, Демид Бурко опинився в Польші, а в 30-х роках повернувся нелегально в Україну. Під час німецької окупації перебував в Полтаві, де був одним з організаторів Полтавського Українського Червоного Хреста. З жовтня 1941 р. – секретар Полтавського Єпархіального Управління УАПЦ.

12 травня 1942 р. рукоположений в сам священика, та призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму. В цей час підготував до друку молитовник українською мовою та Євангеліє в перекладі Морачевського.

В 1943 р. разом з біженцями потрапив до Німеччини, де очолював Свято-Миколаївську парафію.
До кінця життя продовжував активну духовно-просвітницьку діяльність, опікувався українськими парафіями, писав книжки. Найбільш важлива його праця – книга «Українська Автокефальна Православна церква – вічне джерело життя» 1988 р. Помер в Штутгарті на 95-му році життя, у 1989 р.

Система Orphus