Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Полтавські лікарі спростували міф щодо скреготіння дитини уві сні

Полтавські лікарі спростували міф щодо скреготіння дитини уві сні

У народі навколо скреготіння зубами є міф – нібито ті, хто скрегочуть, мають глистів і потребують лікування. Часто таке кажуть про дітей.

Однак це лише міф, причини в іншому. Як розповіла педіатр ЦМСД Юлія Семенкова, нерідко батьки скаржаться на те, що син чи донька вночі скрегочуть зубами.

– Причини можуть бути неврологічні, психологічні, – каже лікарка. – Стреси, втома, адаптація у садку чи школі і дитина переживає, стресує, надмірне проведення за ґаджетами, сварки у родині чи інші труднощі у сім’ї – це одні з причин скреготіння.

Скрегіт, або бруксизм – стан, який характеризується надмірним скреготінням зубів (особливо кутніх) та змиканням щелеп. Найчастіше цей трапляється вночі.

 – Скреготіння може призводити навіть до травм та пошкоджень, зокрема появи неприємних больових відчуттів та навіть зламаних зубів, – наголошує Юлія Семенкова.

Якщо ваша дитина скрегоче, ведіть її до педіатра. Можливо, вдасться відкорегувати режим, усунути чинники, які впливають на стрес, завдяки порадам грамотного лікаря.

– Також ми рекомендуємо візит до невролога чи психолога. Обидва фахівці допомагають усунути проблему, однак це не так швидко, як може здаватись, – говорить лікар.

Дорослі також скрегочуть зубами. Головна причина – стрес. Гонитва за успішністю, грішми, намаганням прогодувати родину і скрізь устиг унти, часте нервове напруження й перевтома, страхи, які притлумлюємо, виражаються скреготом зубів.

Також поширеною причиною скреготу є патологія прикусу та неправильне положення зубів. Неправильний прикус у даному випадку є винуватцем неправильного розподілу жувального навантаження, що посилює проблему і несе для зубів руйнівні наслідки.

Тому може знадобитись і консультація стоматолога, у деяких випадках, коли проблема задавнена, відновлення зубів, носіння спеціальних пристосувань, які призначає лікар.

Фото: ЦМСД Полтава

Система Orphus Поделиться на fb