Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські греко-католики з Різдвяним вертепом відвідували домівки вірян

Уже вдев’яте у Полтаві парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ відвідували з вертепом та Різдвяними колядками помешкання своїх вірних. До різдвяної ініціативи долучилися чоловіки Ордену Лицарів Колумба, членкині Ліги греко-католицьких жінок, учасники молодіжної спільноти «Українська молодь — Христові».

Мета дійства — принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом, принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму, отець Юрій Кролевський розповідає, що різдвяна коляда, яку організовуть його парафіяни з року в рік, є одним з ключових моментів, щоб відчути повноту свята, адже Різдво Ісуса Христа — свято особливої надії, радості та близькості Бога до людини.

Хочемо, щоби наша різдвяна, дзвінка, святкова українська коляда принесла радість, святковий настрій, впевненість та християнський оптимізм у домівки та родини наших полтавців”

Колядники носять зірку — символ вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп має певний сценарій, його учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів, вояків та царя.

Великий лицар полтавського осередку Лицарів Колумба Євген Хайлов разом зі своїми рідними бере участь у парафіяльній, різдвяній коляді від початку — з 2012 року. Переконаний, що така ініціатива збагачує усю парафіяльну спільноту, творить нас великою християнською родиною та дарує відчуття автентичної Різдвяної радості.

З кожним роком росте кількість учасників різдвяного дійства, збільшується кількість наших парафіяльних домівок, які ми відвідуємо. Радію, що наша греко-католицька парафія росте і кількісно, і якісно”

У вертеповій мандрівці вулицями та домівками Полтави брали участь близько 30-ти дітей та дорослих. Відвідини тривали цілий день, пересувались його учасники кількома автівками.

Кошти від попередніх вертепів використовували на благодійність. Зокрема, минулого року левову частку коштів парафіяни Свято-Троїцького храму спрямували на облаштування дитячого та спортивного майданчика у Полтаві в районі ГРЛ, поряд зі своїм храмом.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність — для соціальної діяльності вірних парафії Пресвятої Трійці.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві

Система Orphus