Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава колядувала на наймасштабнішому фестивалі “Вертеп-фест 2020”

Полтава колядувала на наймасштабнішому фестивалі “Вертеп-фест 2020”

11 і 12 січня в Харкові вже вчетверте відлунав Всеукраїнській фестиваль вертепів “Вертеп-фест 2020”. Серед 52 колективів, що з’їхалися з різних куточків України і надзвичайний вертепний колектив з Полтави. Він складався з енергійної молоді – представників місцевого осередку Української академії лідерства (УАЛ).

В перший день вони вертеппували в лікарні для онкохворих, а на другий разом з усіма йшли вертепною ходою та співали колядку разом з усією країною та діаспорами з закордону.

Міжнародну акцію “Нова радість стала” цього року підтримало 56 міст України, Нідерландів, Польщі і Естонії. Фінальний захід Фестивалю – фольклорна вечірка “Етновечорниці” – зібрав у ХНАТОБ/СхідOpera‌ велику кількість глядачів. До неї доєдналися не тільки колективи “Вертеп-фесту 2020” і представники восьми етнічних спільнот Харкова, а й багато харків’ян. Організатори наголошують, що IV Всеукраїнський фестиваль вертепів відрізняється від попередніх ше більшою зацікавленністю, як з боку учасників, такі з боку громадськості.

Цими вихідними милозвучні колядки і щедрівки, грайливі вертепні вистави лунали у різних районах Харкова. Колективи IV Всеукраїнського фестивалю вертепів виступали по всьому місту, показавши його мешканцям велике різноманіття вертепних жанрів: лялькові вистави, виступи кобзарів, тіньовий театр, живі костюмовані вертепи тощо. Святкову атмосферу створювали в ці два дні майже 900 учасників віком від 4 до 83 років. До Фестивалю в цьому році долучилися нові колективи з Харківської, Луганської, Донецької і Запорізької областей. Організатори “Вереп-феста” – ‌‌БО‌ ‌“Благодійний‌ ‌фонд‌ ‌”Харків‌ ‌з‌ ‌тобою”‌‌ – впевнені, що це свідчить про зростаючий інтерес до українських традицій на Сході країни.

В перший день “Вертеп-феста 2020” відбулися традиційні виступи на соціальних локаціях та в мережах супермаркетів і торгівельно-розважальних центрів. Колядників можна було зустріти навіть в громадському транспорті: метро, тролейбусах, трамваях. Взагалі, Фестиваль вертепів охопив 45 локацій в Харкові. Крім того, в парку ім. Горького пройшов масштабний концерт, в якому взяли участь 12 дитячих колективів – всього 142 дитини.

Другий день “Вертеп-феста” почався з традиційної вертепної ходи. В одній колоні разом йшли слобожанськи колективи, що відновлюють традиції Слобожанщини, колективи з Луганської і Донецької областей, гурти з Західної і Центральної України, просто мешканці Харкова і Лисичанську. І хоча хода йшла цього разу дещо незвичним маршрутом – від майдану Свободи до парку ім. Горького – її вітала значна більша кількість глядачів, ніж у попередні роки.

 “Цього року на Фестивалі була дуже драйвова атмосфера, – ділиться враженнями керівниця колективу Оксана Підопригора. – І мені здається, що УАЛ так органично вписався в неї, додав багато барв до вертепної ходи. В перший день ми вертепували в лікарні для онкохворих, нас приймали дуже тепло, бо ми намагалися подарувати людям світлі емоції. І, здається, нам це вдалося”.

Не менш щирим та багатим на позитивні емоції став і фінальний захід “Вертеп-фесту” – фольклорна вечірка “Етновечорниці”. Найбільший відгук у всіх присутніх знайшов показ українських строїв з приватної колекції Ірини Маркевич та Ірини Голубєвої за участю харківських пластунок і моделей інклюзивного модельного агентства “Креавіта”. Сильною фінальною крапкою цього життєстверджуючого виступу став вихід співзасновниці БФ “Харків з тобою” – незламної Наталії Яковлевої, що вже вдруге подолала онкологічний діагноз.

Крім того, в цей вечір зі своїми національними традиціями всіх присутніх знайомили не тільки учасники “Вертеп-феста”, а й представники восьми етнічних спільнот міста: азербайджанської, грецької, ромської, грузинської, німецької, вірменської, башкирської та казахстанської. Запальні танці, чаруючи співи, дотепні сценки, розповіді про зимові традиції, пригощання національними стравами так припали до душі гостям, що вони ще довго не хотіли розходитись.

Система Orphus