Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава колядувала на наймасштабнішому фестивалі “Вертеп-фест 2020”

Полтава колядувала на наймасштабнішому фестивалі “Вертеп-фест 2020”

11 і 12 січня в Харкові вже вчетверте відлунав Всеукраїнській фестиваль вертепів “Вертеп-фест 2020”. Серед 52 колективів, що з’їхалися з різних куточків України і надзвичайний вертепний колектив з Полтави. Він складався з енергійної молоді – представників місцевого осередку Української академії лідерства (УАЛ).

В перший день вони вертеппували в лікарні для онкохворих, а на другий разом з усіма йшли вертепною ходою та співали колядку разом з усією країною та діаспорами з закордону.

Міжнародну акцію “Нова радість стала” цього року підтримало 56 міст України, Нідерландів, Польщі і Естонії. Фінальний захід Фестивалю – фольклорна вечірка “Етновечорниці” – зібрав у ХНАТОБ/СхідOpera‌ велику кількість глядачів. До неї доєдналися не тільки колективи “Вертеп-фесту 2020” і представники восьми етнічних спільнот Харкова, а й багато харків’ян. Організатори наголошують, що IV Всеукраїнський фестиваль вертепів відрізняється від попередніх ше більшою зацікавленністю, як з боку учасників, такі з боку громадськості.

Цими вихідними милозвучні колядки і щедрівки, грайливі вертепні вистави лунали у різних районах Харкова. Колективи IV Всеукраїнського фестивалю вертепів виступали по всьому місту, показавши його мешканцям велике різноманіття вертепних жанрів: лялькові вистави, виступи кобзарів, тіньовий театр, живі костюмовані вертепи тощо. Святкову атмосферу створювали в ці два дні майже 900 учасників віком від 4 до 83 років. До Фестивалю в цьому році долучилися нові колективи з Харківської, Луганської, Донецької і Запорізької областей. Організатори “Вереп-феста” – ‌‌БО‌ ‌“Благодійний‌ ‌фонд‌ ‌”Харків‌ ‌з‌ ‌тобою”‌‌ – впевнені, що це свідчить про зростаючий інтерес до українських традицій на Сході країни.

В перший день “Вертеп-феста 2020” відбулися традиційні виступи на соціальних локаціях та в мережах супермаркетів і торгівельно-розважальних центрів. Колядників можна було зустріти навіть в громадському транспорті: метро, тролейбусах, трамваях. Взагалі, Фестиваль вертепів охопив 45 локацій в Харкові. Крім того, в парку ім. Горького пройшов масштабний концерт, в якому взяли участь 12 дитячих колективів – всього 142 дитини.

Другий день “Вертеп-феста” почався з традиційної вертепної ходи. В одній колоні разом йшли слобожанськи колективи, що відновлюють традиції Слобожанщини, колективи з Луганської і Донецької областей, гурти з Західної і Центральної України, просто мешканці Харкова і Лисичанську. І хоча хода йшла цього разу дещо незвичним маршрутом – від майдану Свободи до парку ім. Горького – її вітала значна більша кількість глядачів, ніж у попередні роки.

 “Цього року на Фестивалі була дуже драйвова атмосфера, – ділиться враженнями керівниця колективу Оксана Підопригора. – І мені здається, що УАЛ так органично вписався в неї, додав багато барв до вертепної ходи. В перший день ми вертепували в лікарні для онкохворих, нас приймали дуже тепло, бо ми намагалися подарувати людям світлі емоції. І, здається, нам це вдалося”.

Не менш щирим та багатим на позитивні емоції став і фінальний захід “Вертеп-фесту” – фольклорна вечірка “Етновечорниці”. Найбільший відгук у всіх присутніх знайшов показ українських строїв з приватної колекції Ірини Маркевич та Ірини Голубєвої за участю харківських пластунок і моделей інклюзивного модельного агентства “Креавіта”. Сильною фінальною крапкою цього життєстверджуючого виступу став вихід співзасновниці БФ “Харків з тобою” – незламної Наталії Яковлевої, що вже вдруге подолала онкологічний діагноз.

Крім того, в цей вечір зі своїми національними традиціями всіх присутніх знайомили не тільки учасники “Вертеп-феста”, а й представники восьми етнічних спільнот міста: азербайджанської, грецької, ромської, грузинської, німецької, вірменської, башкирської та казахстанської. Запальні танці, чаруючи співи, дотепні сценки, розповіді про зимові традиції, пригощання національними стравами так припали до душі гостям, що вони ще довго не хотіли розходитись.

Система Orphus Поделиться на fb