Ви тут:
Суспільство Україна 

Половина українців працездатного віку працюють нелегально або на заробітках, – Мінекономіки

Половина українців працездатного віку працюють нелегально або на заробітках, – Мінекономіки

Майже половина українців працездатного віку працюють легально. Решта — або на заробітках, або працевлаштовані нелегально.

Такі дані навів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов під час брифінгу з питань змін до трудового законодавства, інформує Hromadske.ua.

“Сьогодні лише 12,8 мільйона з 28,5 мільйона українців працездатного віку працюють легально. Половина з нас працездатного віку або працює в іншій країні, або працює неформально”, – повідомив Милованов.

Він зазначив, що неформальне працевлаштування означає, що більшість українців не захищені трудовим законодавством. Зміни до Трудового кодексу, які пропонує уряд, має сприяти легальному працевлаштуванню та зростанню кількості робочих місць.

Також в уряді планують протягом наступних 5 років вийти на рівень безробіття, властивий європейським країнам. Для цього, за словами міністра, необхідно запровадити максимально гнучке законодавство та дозволити всі види працевлаштування.

Зміни до Трудового кодексу, про які йдеться, ще не набули чинності. Їх має ухвалити Верховна Рада. Наразі відповідний законопроєкт лише схвалив та відправив на розгляд депутатів уряд. Для набуття чинності Рада має проголосувати за нього у двох читаннях, після чого його має підписати президент.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

“Чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників. 2 вересня 2019 року Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus