Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Поліцейські радять як не стати жертвою мобільних шахраїв

Поліцейські радять як не стати жертвою мобільних шахраїв

На сьогодні практично кожен громадянин має мобільний телефон. А то й не один. Тому не дивно, що мобільні шахрайства трапляються чи не щодня.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Лубенського відділу поліції.

Як же не стати жертвою мобільних шахраїв?

Щоб не потрапити на гачок мобільних шахраїв, ознайомтеся з найпоширенішими видами мобільного шахрайства.

Мобільні віруси

Абонент отримує повідомлення від знайомого (чи з будь-якого іншого телефону) повідомлення такого характеру: “Привіт, як справи! У мене програма ХХХ не працює. Скачай і перевір що з нею http:// … “, або “Тут відео з тобою. Сайт http:// … “. Якщо цікавість візьме верх, і ви перейдете за посиланням, ризикуєте отримати вірус на телефон. Наслідки цього можуть бути різні: від пошкодження антивірусної програми й розсилки спаму від вашого імені до отримання зловмисниками доступу до вашої конфіденційної інформації, значного збільшення обсягу інтернет-трафіку, погіршення якості інтернет-підключення та збільшення витрат за користування послугами.

Рекомендації: будьте обережні, завантажуючи неперевірені або сумнівні додатки, програми, переходячи за посиланнями на невідомі ресурси. Також не відкривайте і не запускайте вкладені файли невідомого походження. Перевіряйте інформацію, скориставшись порадами та рекомендаціями користувачів в інтернеті або зайшовши на офіційний сайт компанії. Правильно завершуйте роботу додатків і програм, а також інтернет-браузера, закінчивши роботу в мережі, та не переходьте за підозрілими посиланнями.

Будьте уважні та перевіряйте правильність написання адреси посилання, щоб не перейти на сайти, створені зловмисниками та за написанням схожі на популярні ресурси. Якщо завантажений додаток, пропонує взяти участь в акції, розпродажі, опитуванні де необхідно відправити SMS або повідомити іншу інформацію (PIN-код, пароль, код поповнення), радимо звернутись на офіційний сайт компанії.

Система Orphus