Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Півтисячі вистав та 27 тисяч костюмів: Національний театр імені Івана Франка святкує 100-літній ювілей

Півтисячі вистав та 27 тисяч костюмів: Національний театр імені Івана Франка святкує 100-літній ювілей

100-річний ювілей святкує Національний театр імені Івана Франка

100 років тому відбулося відкриття театру виставою «Гріх» Володимира Винниченка. Протягом першого сезону театр здійснив 23 прем’єри.

Театр імені Івана Франка було засновано у Вінниці (1920 р.) частиною акторів Молодого театру на чолі з Гнатом Юрою та акторами Нового Львівського театру на чолі з Амвросієм Бучмою. Об’єднавшись митці утворили театральний колектив під назвою «Новий Драматичний театр імені Івана Франка», керівником якого було обрано Гната Юру. Завлітом театру був Остап Вишня, який навіть з’явився на сцені у виставі «Вій». І лише в 1926 році за рішенням уряду перевели до Києва, тоді як з Києва до Харкова переїхав театр «Березіль». З 1926 року театр працює в будівлі колишнього театру Соловцова.

Приміщення, де зараз знаходиться театр, побудоване в 1896-1898 роках в стилі неоренесанс для трупи режисера і актора Миколи Соловцова.

Зараз провідними акторами театру є Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Наталія Сумська, Назар Задніпровський, Тара Жирко, Тетяна Міхіна та ін., яких глядачі знають і за участю у вітчизняному кінематографі.

За сто років Театру ім. І. Франка поставлено понад 550 вистав; на сцені стояло більше 600 акторів; задіяно 135 режисерів; гастролі відбулися у 23 країнах; пошито 27 тисяч костюмів та 13 тисяч пар взуття.

Фото: Theatre.love

 

Система Orphus