Ви тут:
Суспільство 

Під Полтавою школярі разом з армійцями пройшли зимовий військовий вишкіл

Під Полтавою школярі разом з армійцями пройшли зимовий військовий вишкіл

На базі військового полігону 179 навчально-тренувального центру військ зв’язку, що під Полтавою, відбулись спільні патріотичні змагання “Лазертаг”.

Про це повідомляє Інформаційне агентство МО України у Харкові.

У турнірі взяли участь військовослужбовці 81-ї окремої аеромобільної бригади, курсанти Військового коледжу сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут та особовий склад Національної гвардії України. Гідну конкуренцію досвідченим воїнам склали збірні команди полтавських шкіл, обласного військово-спортивного центру “Воїн”, міського клубу юних спортсменів.

За словами організаторів турніру захід мав за головну мету якнайширше залучити до системи військово-патріотичного та фізичного виховання, як учнівської молоді, так і військовослужбовців гарнізону.

“Шкільна програма вивчення предмету “Захист Вітчизни” має у рази більшу дієвість, коли допризовники на практиці можуть пройти військовий вишкіл в умовах, наближених до реальних – відзначив керівник обласного військово-спортивного центру “Воїн” майстер спорту зі східних єдиноборств Олег Бариш. Тому юнаки та дівчата без якихось умовностей і змагаються з військовиками на рівних”.

Поєдинок проводився на пересічній лісовій місцевості. Зброя учасників за виглядом та масо-габаритними якостями, була максимально наближена до реальної.

Команди були сформовані згідно з типовою організаційно-штатною структурою механізованого відділення у складі 8 осіб. Завдання, які стояли перед кожною груп, містили основні тактичні прийоми: відділення в наступі, відділення в обороні, зустрічний бій.

Упродовж змагань юні учасники отримали практичний досвід взаємодії у складі відділення, набули навичок використання стрілецької зброї в умовах наближених до реальних, умінню орієнтуванні на не знайомій місцевості, наданню першої домедичної допомоги.

“Для нас, військовослужбовців, – зазначив учасник бойових дій на сході країни воїн-десантник старший солдат Олександр С. – це чудова можливість передати свій досвід підростаючому поколінню, виховати у них фізичну витривалість, взаємовиручку, військову виучку та громадянську свідомість. Врешті решт такі змагання мають обопільну користь, адже це є свідченням єдності поколінь і українського народу загалом. Тому переможених сьогодні не було, волю до перемоги продемонстрували усі без винятку команди”.

“По закінченню змагань учасники закріпили дружнє знайомство за чашкою запашного гарячого чаю та гостинної солдатської каші”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus