Ви тут:
Суспільство Україна 

Патріарх УГКЦ назвав сурогатне материнство підступним способом зневаги материнства

У другий день Різдвяних свят, коли Церква звертає особливу увагу на дар родини, Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук під час проповіді висловився про явище сурогатного материнства, яке набуває поширення дедалі більше.

Він наголосив, що подружжя, родина, сім’я як вірна плідна і нерозривна єдність чоловіка і жінки існували набагато раніше, ніж народи, держави чи інші людські спільноти.

“Тому ми називаємо сім’ю засадничою базовою клітиною людського суспільства», – цитує слова першоєрарха Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, в останні часи з’явилося чимало темних сил, які несуть загрозу існуванню інституту сім’ї. І одним із дуже підступних способів зневаги материнства є сурогатне материнство.

«Мабуть, багато хто з вас чув термін “сурогатне материнство”, коли через ті чи інші обставини українська жінка за гроші змушена зачинати у своєму лоні нове життя на продаж. Змушена торгувати своїм материнством, змушена юридично підписати таке зобов’язання, яке де-факто означає рабство цієї жінки. З цим лихом боряться у цілому світі. І всі, хто хоче купити собі дитину в європейських країнах, на жаль, їдуть сьогодні в Україну», – наголосив Глава УГКЦ.

На його думку, наше суспільство ще повністю не усвідомило горе української матері, яка змушена торгувати своїм материнством.

«І можна собі уявити драму тої жінки, яка мусить віддавати те дитя, яке вона виносила і народила. Важко уявити драму тої дитини, яка відривається від своєї матері, яка зігрівала це дитятко своїм теплом, і мусить згідно з тим рабським контрактом бути проданою в чужу сім’ю», – зазначив Предстоятель.

Система Orphus