Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

П’ять років тому у зоні АТО загинули двоє військових з Полтавщини

П’ять років тому у зоні АТО загинули двоє військових з Полтавщини

Сьогодні, 24 січня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, представники керівництва оборонного відомства, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, слухачі Національного Університету оборони України імені І. Черняховського, представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України, курсанти та військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав одинадцять разів.

У цей день у 2015 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Молодший сержант БЕРЕЗА Олександр Григорович.

Солдат ЖУК Василь Володимирович.

Старший сержант КОНОПЛЬОВ Андрій Анатолійович.

Андрій Конопльов народився 29 квітня 1977 року у селі Новомихайлівка Манського району Красноярського краю РРФСР. Про це повідомляє “Книга пам’яті полеглих за Україну”.

Мав звання старшого сержанта, служив у 15-му окремому гірсько-піхотному батальйоні (128-а окрема гірсько-піхотна бригада).

Загинув 23 січня 2015 року, коли в черговий раз незаконні збройні формування здійснили наступ на ВОП “Андрій” в районі села Нікішене Шахтарського району Донецької області застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант Андрій Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах, пов’язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого попадання танкового снаряда Андрій загинув.

Залишилась дружина з маленькою дитиною та дорослий син.

Похований у Пирятині Полтавської області.

Указом Президента України № 424/2018 від 12 грудня 2018 року, “за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, присвоєно звання “Герой України” (посмертно).

Сержант ЛАСКІН Сергій Володимирович.

Солдат ЛЕБЕДЕНКО Іван Анатолійович.

Іван Лебеденко народився 20 липня 1976 року у селі Мехедівка Лохвицького району Полтавської області. Про це повідомляє “Книга пам’яті полеглих за Україну”.

Мав звання солдата, служив у 169-му навчальному центрі Сухопутних військ.

Загинув 24 січня 2015 року в бою під Дебальцеве Донецької області.

Залишись мама, дружина, син та троє прийомних дітей.

Похований у селі Мехедівка Лохвицького району.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Капітан ПОПОВ Олександр Олександрович.

Старший сержант ХІВРИЧ Сергій Олександрович.

Солдат ШЕВЦОВ Олександр Михайлович.

Рядовий міліції ГРЕБЕНЮК Максим Олегович.

Сержант служби цивільного захисту ЗЛАТЬЄВ Костянтин Олександрович.

Старший солдат МИКОЛАЙЧУК Дмитро Васильович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Система Orphus