Ви тут:
Суспільство Україна 

ООС: Уряд Норвегії передав прикордонникам обладнання на понад 1,5 мільйона гривень

ООС: Уряд Норвегії передав прикордонникам обладнання на понад 1,5 мільйона гривень

В рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги спільно з Урядом Королівства Норвегії у Лисичанську відбулася передача обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів, дозиметрії та дезактивації.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

Під час заходу голова місії Посольства Королівства Норвегії в Україні Фредерік Артур зазначив, що важливою метою цього проєкту є зміцнення потенціалу прикордонного відомства у боротьбі із незаконним переміщенням джерел іонізуючого випромінювання та ядерної контрабанди, а також наголосив, що Уряд Норвегії і надалі готовий надавати допомогу прикордонникам у всіх сферах, де це необхідно.

Загалом в рамках проєкту надано дозиметри, спектрометри, інформаційні табло та систему дезактивації на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень.

Уся отримана спецтехніка буде використовуватися прикордонниками у контрольних пунктах в’їзду-виїзду під час перевірки людей та вантажів на наявність у них заборонених для переміщення через лінію розмежування небезпечних предметів та матеріалів. Зокрема, спеціальні ядерні матеріали, радіоактивні речовини різного характеру та інші матеріали, що можуть бути джерелами іонізуючого випромінювання.

“Обладнання також може бути використане у разі застосування противником зброї масового знищення – для зниження ступеню зараження персоналу та техніки радіоактивними речовинами”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus