Ви тут:
Суспільство Україна 

ООС: українські зенітники провели навчання на Луганщині

ООС: українські зенітники провели навчання на Луганщині

На Луганському напрямку відбулись тренування воїнів-зенітників на зенітних ракетних комплексах 9А33 БМ3 “Оса”. Як запевняють військові, такі тренування проводяться постійно.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

Підготовка спеціалістів для виконання завдань на “Осі” триває від 1 до 3 місяців та проходить в 169-му навчальному центрі, що на Чернігівщині та в смт Старичі Львівської області на базі 184-го навчального центру.

“Такі тренування починаються з огляду машини, перевірки знань обслуги, як теоретичних, так практичних. Кожного ранку ми запускаємо двигун, перевіряємо апаратуру на функціональний контроль, висуваємося на вказаний вогневий рубіж тощо. Наші військові несуть тут бойове чергування і повинні бути готовими до будь-якого розвитку ситуації та в будь-який час. В екстремальній ситуації ми виконаємо бойове завдання, всі хлопці вже мають досвід і я в них впевнений”, – розповів військовослужбовець Сергій.

Умовного противника зенітники можуть знищувати на відстані близько 10 кілометрів, при цьому умовну ціль можна виявити на віддалені до 45 кілометрів. “Оса” дозволяє знищувати різні цілі, зокрема ворожі безпілотники, вертольоти, літаки. Модернізована “Оса” здатна також знищувати і наземну техніку ворога. При цьому не забувають військові і про час виконання завдань, для них він обмежений.

“Наше головне завдання – це прикриття важливих об’єктів та військових частин, які виконують завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Це ми здатні зробити за лічені хвилини”, – повідомив військовослужбовець Максим.

“До складу кожної обслуги входить начальник обслуги, його заступник, механік-водій, старший оператор та оператор. Вся обслуга повинна діяти як єдине ціле, адже від згуртованості колективу залежить якість виконання бойового завдання та здоров’я і життя особового складу”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus