Ви тут:
Суспільство Україна 

Офіс Генпрокурора ініціює зміни до умов утримання ув’язнених

Офіс Генпрокурора ініціює зміни до умов утримання ув’язнених

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка звернувся до Міністра юстиції України Дениса Малюськи із пропозицією переглянути низку нормативно-правових актів, які регламентують діяльність установ виконання покарань та попереднього ув’язнення. Зазначені документи не відповідають європейським нормам та не враховують практику Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зокрема, Офіс Генерального прокурора пропонує збільшити норми площі для взятих під варту з 2,5 кв м на особу до 4 кв м. Також потребує вирішення питання забезпечення дотримання прав засуджених на працю та її належної оплати. Крім того, необхідно звернути увагу на проблему виконання судових рішень, за якими призначено покарання у виді арешту або позбавлення волі особам, які на момент набрання рішеннями суду законної сили не перебували під вартою. Так, за кілька останніх років у державі своєчасно не виконано понад 800 вироків судів стосовно 838 осіб.

“Також потребує змін, доповнень та конкретизації план реформування пенітенціарної системи, який необхідно привести у відповідність до міжнародних стандартів переліку прав в’язнів та гарантій їх захисту”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus