Ви тут:
Спорт Суспільство 

Найсильніший склад: оголосили склад жіночої збірної України з тенісу на Кубок Федерації

Найсильніший склад: оголосили склад жіночої збірної України з тенісу на Кубок Федерації

Лідери “жовто-блакитних” встигнуть прилетіти до Таллінна до початку матчів.

Як розповіли у Федерації тенісу України, національну збірну представлятимуть найсильніші тенісистки країни з рейтингу WTA. Мова йде про Еліну Світоліну, Даяну Ястремську, Катерину Козлову, Катаріна Завацька та Леся Цуренко. Капітан — Михайло Філіма.

Додамо, що матчі пройдуть в період 5 — 8 лютого у Таллінні. У той же час слід зазначити, що суперник “жовто-блакитних” наразі невідомий.

Збірна дебютувала в турнірі в 1993 році. З цих 23 років 2 роки команда знаходиться в Світовій групі (останнє сходження в елітну групу відбулося в 2011, останній виліт – в 2013). За цей час зіграна 81 матчева зустрічей (45 перемоги). До 1993 року кращі гравці збірної виступали в складі збірної СРСР і СНД.

Кубок Федерації (англ. Fed Cup, до 1995 — Federation Cup) — найбільші міжнародні командні змагання в жіночому тенісі. Проводяться Міжнародною федерацією тенісу. Аналог чоловічого кубка Девіса.
Ідея проведення турніру зародилася в 1919, коли місіс Хазел Хочкіс Вайтман (Mrs Hazel Hotchkiss Wightman) висунула концепцію жіночого командного змагання. Пропозиція не була підтримана, і тоді, в 1923, вона надала приз для переможця щорічної зустрічі команд США й Великої Британії, які в той час були найсильнішими у світовому тенісі.

На початку 1960-х років на ідею знову звернули увагу за участі місіс Нелл Хопман (Mrs Nell Hopman), дружини легендарного австралійського тенісиста, капітана команди Кубка Девіса Гаррі Хопмана (Harry Hopman). Зрештою, турнір був проведений на честь 50-ти річчя Міжнародної федерації тенісу в 1963 р. у Королівському Клубі (Queen’s Club), Лондоні. У турнірі могли виступати команди будь-яких країн, а не тільки США й Великої Британії. Очікуваний багатьма з нетерпінням, він здобув величезний успіх. У змаганнях виступили 16 команд, серед яких була практично вся світова еліта тенісу того часу. Перемогла в найпершому турнірі команда США.

Система Orphus