Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк вилучив з обігу партію фальшивих двохсотгривневих банкнот: як впізнати підробку

Нацбанк вилучив з обігу партію фальшивих двохсотгривневих банкнот: як впізнати підробку

Нещодавно Національний банк зафіксував вилучення з обігу нового варіанту підроблених банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року (рік на банкнотах 2014).

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Йдеться, зокрема, про вилучення невеликої кількості – близько 40 підроблених банкнот, що збувалися у закладах торгівлі у різних регіонах України.

Особливістю цих банкнот є те, що банкноти виготовлені на папері з двотоновими водяними знаками у вигляді літер “S” та мають імітацію ультрафіолетового захисту. Локальний багатотоновий водяний знак (портретне зображення Лесі Українки) та захисну стрічку імітовано друком зі зворотного боку банкноти.

При цьому ефект зміни кольорів оптично-змінного зображення цифрового позначення номіналу “200” на лицьовому боці банкноти не імітовано.

Такі підробки касири легко можуть виявити з використанням спеціальних детекторів, що дозволяють перевіряти справжність банкнот в ультрафіолетовому та інфрачервоному промінні. Водночас уважний візуальний та тактильний контроль також мінімізує ризики отримання таких підробок.

Тому Національний банк проінформував фінансову систему про основні ознаки таких підробок та способи їх виявлення.

Головне, що слід пам’ятати, – у разі сумнівів щодо справжності банкнот потрібно не поспішаючи перевірити декілька захисних елементів.

Загалом рівень підроблення банкнот національної валюти за результатами 2019 року залишається стабільно низьким: за підсумками 2019 року на 1 млн шт. справжніх банкнот національної валюти в обігу припадало близько 2,9 шт. підроблених банкнот гривні: https://bit.ly/30Pcz6w

Система Orphus