Ви тут:
PROвсе Відео Суспільство 

NASA провела успішні випробування робота-дослідника в Антарктиді

NASA провела успішні випробування робота-дослідника в Антарктиді

Астрофізики Лабораторії реактивного руху NASA під льодами східної Антарктиди провели успішні випробування спеціального робота-ровера Bruie створеного для дослідження підлідного простору на супутнику Юпітера Європі.

Про це повідомляє канал “Прямий”.

Вибір дослідників обґрунтований тим, що регіон Східної Антарктиди найкраще передає суворі умови одного з супутників Юпітера – Європи.

Передбачається, що Bruie буде доставлений на Європу після установки на орбіту Європи супутника Europa Clipper, після чого буде пілотуватися не інвазивні – тобто, зі супутника.

У NASA на Bruie великі плани – дослідження підлідних вод Європи, збір зразків з метою виявлення будь-яких форм життя, або, хоча б, натяку на неї.

Bruie успішно пройшов підсумкове тестування в умовах, максимально наближених до інопланетним. Так, ровер витримав 42-годинне занурення під лід біля берегів Антарктиди. В цей час він керувався Енді кльош, провідним інженером проєкту.

Було встановлено, що Bruie рухається повільно, але обережно, практично не зачіпаючи льодових оболонок, водорості і риб. Вважається, що точно так само, повільно, але вірно, робот досліджує підводні простори Європи, якщо, звичайно, його вдасться помістити під лід.

“Вчені відзначили, що роботи типу Bruie стануть в нагоді не тільки в космічних дослідженнях, а й у дослідницьких місіях на Землі. Наприклад, для обстеження земної кріосфери, як при випробуваннях в Антарктиді”, – йдеться у повідомленні.


Система Orphus