Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 22 січня – день Євстратія і Пилипа

Народні прикмети на 22 січня – день Євстратія і Пилипа

У день Євстратія і Пилипа, 22 січня, селяни починали господарські роботи, і в цей час затяжні січневі гуляння завершувалися.

Про це повідомляє Depo.ua.

Звичайно ж, до 22 січня накопичувалося досить багато справ, тому селяни починали доводити до ладу двір, будинок, господарські будівлі, прали білизну, заготовляли дрова, готували їжу. Це був звичайний день, з яким було пов’язано безліч прикмет.

Люди вірили, що 22 січня у банника (банного духа) можна отримати шапку-невидимку. Для цього потрібно зайти в баню останнім і покласти свій хрестик під підошву лівого чобота. Сідають до стіни обличчям і від душі проклинають усе на світі. Після цього, згідно з віруваннями, з’явиться дідок, який протягне шапку. До речі, можна заздалегідь просто знайти таку шапку – вважається, що іноді банний дух залишає її для добрих людей.

У цей день випускають домашню худобу на подвір’я, і якщо вона не занадто довго затримується на вулиці, а прагне якнайшвидше повернутися до хліва – чекай похолодання.

Народні прикмети на 22 січня:

Якщо день на Пилипа ясний, значить, рік буде урожайним і благополучним.

Якщо ворони і галки 22 січня сидять на верхівках дерев, то морози скоро посиляться.

Якщо людина народилася у день Пилипа, то він буде хорошим миротворцем. Також в якості оберега рекомендується носити алмаз.

Ясна погода на Євстратія – до хорошого врожаю.

Треба обов’язково сходити в лазню 22 січня, щоб “змити з себе Святки” – всю святкову безтурботність, що допоможе швидше приступити до роботи.

Якщо ворони і галки сидять на снігу – прикмета до того, що можна чекати потепління. Якщо ж вони збираються на верхівках дерев – скоро похолодає.

Якщо кішка 22 січня залазить на піч – це віщує морози. Якщо лежить догори черевом – чекай відлиги. Якщо ж кішка точить кігті об дерев’яні предмети – будуть сильні вітри. Багато спить – до швидких теплим погодам. П’є багато води – чекай негоди.

Якщо собака спить 22 січня, згорнувшись в клубок – буде похолодання.

Система Orphus