Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нагородження та святковий концерт: у Полтаві відзначили День Соборності України

Нагородження та святковий концерт: у Полтаві відзначили День Соборності України

22 січня у полтавському театрі імені М.В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України.

На урочистості завітали голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, заступник голови Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, депутати обласної ради, представники культури і мистецтва, духовенство, військові, громадськість.

“Відзначення Дня Соборності України – не лише суспільна потреба, це данина творців Акту злуки. Значний внесок у становлення ідей соборності у 20-у столітті зробили полтавці. Одним з розбудовників української держави був видатний громадсько-політичний діяч, уродженець Градизька, Борис Мартос, військовий і політичний діяч Симон Петлюра”, – зазначив зі сцени ведучий Гліб Кудряшов.

Захід розпочався з державного гімну України. Опісля курсанти військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікації та інформатизації понесли корзини квітів до пам’ятника Борису Мартосу, меморіальної дошки Симона Петлюри та меморіалу загиблих воїнів.

“День Соборності – це одне з найвеличніших та значущих державних і національних свят. 101 рік тому ми довели самі собі, що можемо бути однією єдиною нацією. Але враховуючи різні історичні події, виявилися заслабкими, щоб втримати свою державність. Під дією внутрішніх та зовнішніх ворогів, не вміння домовлятись і чути одне одного, ми зникли з історичного ареалу. Далі були репресії, голод, війни, 90-і роки, початок 21-го століття. І зараз маємо шанс знову об’єднатися. Збереження української нації має стати нашим завданням на сьогоднішній день. Я впевнений, що ми зможемо об’єднатися проти тих лих, які нині постали перед нами”, – запевнив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

На сцені театру очільник Полтавщини вручив державні відзнаки полтавцям, які зробили значний внесок у розбудову країни:

Орден “За заслуги” II ступеня вручили генеральному директору сільськогосподарського товариства ”Воскобійники”, депутату Полтавської обласної ради Валерію Капленку;

Орден “За заслуги” III ступенязаступнику голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Івану Якушеву;

Медаллю “За працю і звитягу” нагородили заступника начальника управління — директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м.Полтаві ради Ольгу Мягкохліб.

Почесне звання “Заслужений лісівник України” присвоєно лісничому Псільського лісництва державного підприємства “Кременчуцьке лісове господарство” Михайлу Павлову.

Почесне звання “Заслужений працівник соціальної сфери” присвоєно директорові Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Григорію Тягуну.

Звання “Заслужений майстер народної творчості України” присвоєно завідувачеві гончарної майстерні, учительці державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І—III ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського Світлані Мотрій;

Звання “Заслужений працівник фізичної культури і спорту України” – старшому тренерові-викладачу Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності Олегу Камерилову.

Звання «Заслужений артист України» присвоєно артисту театру імені М.В. Гоголя Богдану Чернявському.

«Мені надзвичайно приємно бачити на сцені багато рідних, знайомих облич. З цими людьми мені пощастило багато працювати, роблячи спільну справу на ниві мистецтва. І тому вбачаю у цій державній нагороді велику частку вашої заслуги, за що вам велика моя подяка. І те, що ця державна нагорода отримується саме у цей день це величезна відповідальність. Це мотивація для подальших творчих пошуків на благо нашої України», – зазначив зі сцени Богдан Чернявський.

Перейти до вмісту