Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На відкриття кардіоцентру в Полтаві чекають Володимира Зеленського

На відкриття кардіоцентру в Полтаві чекають Володимира Зеленського

Завершити будівництво КП “Полтавський обласний клінічний медичний кардіовіскулярний центр” Полтавської обласної ради планують до березня. Такий дедлайн замовникам, проектувальникам та підрядникам встановив заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. За його словами, на урочисте відкриття кардіоцентру запросять і Президента Володимира Зеленського, і Міністра охорони здоров’я Зоряну Скалецьку.

“Коли приїде Президент, Міністр охорони здоров’я, вони мають перерізати стрічку на відкритті, а не ходити по будівництву”, – сказав Дмитро Лунін.

Строки здачі об’єкту в експлуатацію, а також проблемні питання, які виникли у ході будівництва, обговорили сьогодні на нараді в Полтавській облдержадміністрації. Зокрема, зазначалося, що затримка з будівництвом кардіоцентру виникла через те, що у спорудженому приміщенні не передбачили всіх моментів щодо вимог розміщення сучасного технічного медичного обладнання (зокрема, у проєкті відсутня окрема кімната для розміщення генератора електроенергії).

В процесі обговорення учасники наради отримали доручення: до 15 січня подати графік виконання робіт та графік їх фінансування. А завершити будівництво мають до 1 березня. Від дня здачі до фактичного початку роботи центру, за словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, знадобиться ще близько місяця.

До речі, з початку будівництва кардіоцентру у Полтаві проєкт коригували тричі. І хоча вартість об’єкту не змінилася, обсяги виконаних робіт фактично збільшилися вдвічі. За попередніми розрахунками, об’єкт мали здати до кінця 2019 року.

Нагадаємо, ліжковий фонд у новому кардіоцентрі складатиме 120 ліжок. У палатах лежатимуть по 2 людини. У кожній з них буде свій санвузол. У кардіоцентрі проводитимуть високотехнологічні оперативні втручання, які допомагають врятувати життя людей із серцево-судинними патологіями.

На першому поверсі нового кардіоценту буде реєстратура та вся інфраструктура обслуговування пацієнтів. На другому поверсі розташують кабінети лікарів. З третього по п’ятий будуть палати для хворих. Реанімацію розмістять на шостому поверсі.
Крім реанімаційної, на шостому поверсі облаштують 3 операційні кімнати. Вони будуть облаштовані за окремим проектом. Приміщення виглядатиме, як капсула: операційна кімната знаходитиметься всередині ще однієї. Вона виглядатиме, як герметичний бокс з окремою вентиляцією.

Система Orphus