Ви тут:
PROвсе Суспільство 

На третій день після Різдва вшановують пам’ять першомученика Стефана

На третій день після Різдва вшановують пам’ять першомученика Стефана

Щороку 9 січня, на третій день після Різдва Христового, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого апостола від 70-ти, архідиякона Стефана. Він був непохитним християнином і першим постраждав за віру в Христа, тому Церква іменує його Першомучеником, повідомляють у ПЦУ

Відомості про життя, подвиги та мученицьку смерть Стефана ми знаходимо у Священному Писанні, зокрема в книзі Діянь святих апостолів. Там читаємо, що після Вознесіння Господнього число вірних в Єрусалимі стало зростати, а тому виникла потреба у збільшенні кількості служителів Церкви.

“Тоді апостоли скликали своїх учеників і просили їх вибрати з-поміж них сім побожних мужів, повних Духа Святого і мудрості, щоби вони могли допомагати в праці святим апостолам. Такі мужі були вибрані, і апостоли, помолившись над ними, висвятили їх у диякони (від грецького слова «служитель»), поклавши на них руки. Таким чином апостолами був встановлений перший ступінь священнослужіння – дияконів, який зберігається у Христовій Церкві й донині”.

Серед обраних тоді дияконів особливою побожністю, ревністю в служінні Богові та мудрістю відзначався молодий Стефан. Через це його призначили архідияконом, тобто старшим серед дияконів. Маючи незвичайні дари чудотворіння та проповідництва, він повчав з такою вірою, силою і завзяттям, що навіть його противники не мали відваги йому заперечувати та не могли зрівнятися з ним у премудрості. За свою справжню віру в Ісуса Христа і постраждав архідиякон Стефан: його ув’язнили, а пізніше засудили на смерть через забиття камінням. Він загинув мученицькою смертю у 34-му році після народження Христа, маючи всього тридцять років. За прикладом нашого Спасителя, він благав за своїх мучителів: «Господи, не вважай їм це за гріх» (Діян. 7: 60).

Цей найвищий рівень любові, яку зберіг до кінця свого життя святий Стефан, коли молився за своїх кривдників і просив для них прощення, має й усіх нас спонукати замислитись над нашим ставленням до ближніх, до всіх, хто нас оточує”, – нагадують у ПЦУ.

Система Orphus