Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині визначать заклад профосвіти, на базі якого створять Центр професійної досконалості

На Полтавщині визначать заклад профосвіти, на базі якого створять Центр професійної досконалості

29 січня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та перший заступник Дмитро Лунін зустрілися із заступником Міністра освіти і науки України Петром Коржевським та генеральним директором директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Іриною Шумік.

У рамках програми «EU4Skills», мета якої – підтримка реформи професійно-технічної освіти в Україні, Міністерство освіти і науки України визначило 7 областей, де планують побудувати Центр професійної досконалості на базі одного закладу профосвіти. До числа обраних областей потрапила і Полтавщина.

«Ми хочемо визначитись із трьома поданими проектами навчальних закладів, де саме будемо створювати Центр професійної досконалості. Це статус закладу, який має бути обладнаний ультрасучасним обладнанням, де повинні працювати фахові працівники. Ми маємо розуміти, які напрямки у цьому навчальному закладі представлені, відповідно до стратегічного розвитку регіону, інвестиційної привабливості, та що найбільше потребує роботодавець, бізнесмен, ринок. У нас у переліку Кременчук, Решетилівка і Гадяч. В одному із закладів буде Центр професійної досконалості. Два інших можуть потрапити у перелік закладів, де можемо створити навчально-практичні центри за умови, що заклади дійсно відповідатимуть усім критеріям. Адже ми підтримуємо сильні навчальні заклади», – запевнив Петро Коржевський.

Читайте також: Полтавщина змагатиметься за 20 млн євро, які спрямують на будівництво Центрів професійної досконалості у регіонах

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що вони мають концепцію реформування професійної освіти в області. Головною ж проблемою нині вбачає некомплектність закладів освіти.

«У нас є певні пропозиції щодо можливого реформування і подальшої роботи у напрямку профосвіти. Маємо деякі ліцеї, які надають робітничі професії, але найближчі перспективи у них не дуже яскраві. Є Решетилівський художній ліцей, будемо думати, що з ним робити, бо за ліцензійними умовами там повинно навчатись 200 учнів, а там 75 дітей. Проблема некомплектності закладів є комплексною», – розповів Олег Синєгубов.

Заступник Міністра освіти і науки України розповів, що нині в Україні стартував аудит у закладах профосвіти для вивчення їхньої ситуації. Адже прагнуть створити єдину систему професійної освіти. Стосовно Решетилівського художнього ліцею, Петро Коржевський закцентував, що це унікальний заклад, бо в ньому збережений колорит України.

«У нас є амбітна ціль — створити єдину систему професійної освіти, яка має бути привабливою, сучасною. Але перед цим ми зробимо аудит, який вже з понеділка стартував у пілотних 5-ти закладах фахової передвищої освіти. Тоді матимемо аналітичну картину по закладах: їхню структуру, контингент, кількість працівників, запит ринку, інвестиційну привабливість. В майбутньому основне завдання – передати заклади профтехосвіти на фінансування з обласного бюджету. Зазначу, що поспішати з оптимізацією не будемо. Бо у 2023 році стартує старша профільна школа. Вона матиме академічне професійне спрямування. Ми маємо заклади, які складають унікальність у частині створення трудового потенціалу країни. І тут ця унікальність має бути відображена, бо це колорит України, автентичність. Можливо, Решетилівський ліцей буде обтяжливим для бюджету, але він унікальний»

Читайте також: В Україні працюють над новим законом про єдину систему професійної освіти, – Єгор Стадний з візитом у Полтаві

Система Orphus Поделиться на fb