Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині у промисловому секторі працює 1311 підприємств

На Полтавщині у промисловому секторі працює 1311 підприємств

29 січня у Полтавській ОДА відбулася нарада у форматі круглого столу за участю голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, першого заступника голови ОДА Дмитра Луніна, заступника голови ОДА Євгена Грекова, представників Полтавського регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців та керівників провідних промислових підприємств області щодо стану та перспектив розвитку промислового комплексу області.

Олег Синєгубов зазначив, що промислові підприємства Полтавщини – це, насамперед, робочі місця та потужності.

«Ми хочемо виступати вашими надійними партнерами у розбудові промисловості області. Допомогти у збереженні робочих місць, потужностей, а також у їх примноженні. Потужні підприємства – це завжди робочі місця, нові інвестиції та розбудова області», – наголосив він.

«Промисловість Полтавщини має достатньо потужний виробничий та науково-технічний потенціал і представлений різними галузями — від видобувної до високотехнологічної продукції та товарів широкого вжитку. У промисловому секторі економіки працює 1311 підприємств різних форм власності, з них — 194 великих та середніх. Промисловими підприємствами формується 50% валової доданої вартості та забезпечується робочими місцями понад третину зайнятих осіб економіки області. Полтавщина за обсягами реалізованої продукції посідає 6-е місце серед регіонів України», – зазначив заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Михайло Бугрій.

У структурі промислових підприємств найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничовидобувній та харчовій промисловості. За словами Михайла Бугрія, основними факторами, що стримують промисловий розвиток, є відсутність держзамовлень, низький внутрішній попит на вітчизняну продукцію, висока залежність від кон’юктури світових ринків, недостатність інвестиційних ресурсів для модернізації і технологічного оновлення виробництва, а також відсутність довгострокового кредитування у виробничій сфері.

Голова Полтавського обласного об’єднання організацій роботодавців Сергій Змієвець розповів, що нині в Україні відсутня програма щодо розвитку промисловості.

«Якщо розглядати ситуацію у промисловому комплексі, то кілька років тому розпочався процес деіндустріалізації. Навіть по Полтаві це помітно: вже забули про завод «Знамя», «Полтавський алмазний інструмент», «Полтавський тепловозоремонтний завод», в іншому стані знаходиться «Полтавський завод газорозрядних ламп» і т. д. І ті заводи, які залишились, дійсно потребують державної підтримки. У державі протягом багатьох років відсутня цільова програма, куди рухається Україна у плані промислового розвитку».

Система Orphus Поделиться на fb