Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині проситимуть Уряд повернути 55% екологічного податку до спецфонду обласного бюджету

На Полтавщині проситимуть Уряд повернути 55% екологічного податку до спецфонду обласного бюджету

Основні проблеми, з якими протягом 2019 року зіткнувся Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, – це зменшення відсотку зарахування до обласних бюджетів екологічного податку. Про це сказав заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ткаченко, доповідаючи на апаратній нараді в Полтавській ОДА.

Зокрема, він розповів, що відповідно до статті 69 Бюджетного кодексу України в 2017 році 55% екологічного податку зараховувалося до спеціального фонду обласних бюджетів. Після набуття чинності з 01.01.2018 Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” зарахування більшої частини екологічного податку до загального фонду державного бюджету і зменшення зарахування до спеціального фонду обласних місцевих бюджетів спричинило зменшення фінансування, послабило фінансові можливості та призвело до того, що природоохоронні заходи, особливо ті, які потребують значних капітальних вкладень, стало неможливо реалізувати.

“У Полтавській області це призвело до того, що надходження до спецфонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2017 році (до внесення змін до Бюджетного кодексу України) становили 91 млн 643 тис. грн, тоді як у 2018 та 2019 роках (станом на 01.09.2019) – відповідно 58 млн 502 тис. 800 грн та 48 млн 647 тис. 900 грн, що на 33 та на 42 млн грн менше”, – повідомив Олександр Ткаченко.

При цьому кошторисна вартість природоохоронних заходів із кожним роком зростає. Тому виникає недофінансування природоохоронних заходів.

“Щодо зміни порядку розподілу екологічного податку мною особисто були підписані листи до представників всіх щабелів влади. Були звернення і за підписати голови ОДА, і депутатські звернення. На жаль, у державі була інша політика. І сьогодні маємо те, що маємо”, – додав заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів.

“Маємо те, що маємо” – позиція для нас не зовсім правильна. Давайте активізуємо роботу у цьому напрямку. Будемо звертатися і до профільного комітету, і до Уряду, щоб цю ситуацію змінити”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Свою позицію щодо цього питання висловив і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Дійсно, у нас забирають екологічний фонд. Думаю, що ми сформуємо свою позицію щодо повернення екологічного фонду, який у нас був у 2017 році. Це абсолютно правильно. На жаль, екологія не стає кращою. Тому маємо за що боротися”, – сказав він.

  

 

Система Orphus