Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині презентували Програму розвитку автодоріг місцевого значення

На Полтавщині презентували Програму розвитку автодоріг місцевого значення

30 січня директор державного підприємства “Агентство місцевих доріг Полтавської області” Олексій Басан презентував державну цільову економічну Програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області на 2020-2024 роки.

“Агентство місцевих доріг було створено півтора року тому. Основна мета — замовляти і контролювати ремонтні роботи. Зона нашої відповідальності – 7820 кілометрів доріг обласного та місцевого значення, включаючи мости та інші штучні споруди. Цього року Полтавщина отримала найбільше коштів на ремонт доріг, бо ми першими в Україні взяли на баланс так звані Т-шки — дороги територіального значення”, – пояснив Олексій Басан.

Згідно з даними Агентства, 90% доріг потребують суттєвого ремонту.

“Щоб розуміти яким шляхом маємо рухатися, які дороги ремонтувати першочергово вирішили замовити першими в Україні в профільного ДержНДІ ім. Шульгіна Програму розвитку доріг на 2020-2024 роки. Наразі знаємо прогнозовані обсяги фінансування на найближчі 5 років. Ці кошти ми маємо розподіляти не тільки на ремонти, але і на поточне утримання доріг. Але хочу наголосити, що фінансування на ремонти доріг покриє лише 10-15% від необхідного, а на утримання, за підрахунками експертів інституту, необхідно у 5 разів більше”, – сказав директор АМД.

Науковці детально вивчали дороги на Полтавщині, Врахували систему адміністративно-територіального устрою області, доступність госпітальних округів, амбулаторій та базових шкіл. Тому ці дороги, згідно з позицією Уряду, будуть у пріоритеті. Крім цього, врахували позиції Полтавської ОДА, пропозиції на місцях, інтенсивність руху, індекси експлуатаційного стану доріг, наявність об’єктів туризму та в цілому попередню програму до 2022 року.

“На найближчі 5 років ми ставимо перед собою мету ефективного використання коштів, а пріоритетом є якість, прозорість та безпека руху. Саме на цих умовах ми будемо взаємодіяти з підрядниками. Перевіряти хід робіт кожного для на кожному з об’єктів та вимагати гарантійного усунення недоліків”, – підсумував Олексій Басан.

На ремонт доріг Полтавщина на 2020 рік отримала державну субвенцію у розмірі 1 мільярд 311 мільйонів гривень з Дорожнього фонду. Ці кошти будуть розподілені у пропорціях: 60% – на ремонт доріг державного значення, 35% – місцевих доріг і 5% – на безпеку руху. Крім цього будуть залучені кошти з обласного бюджету. Планує Агентство місцевих доріг і співпрацювати з ОТГ та сільрадами Полтавщини.

На 2020 рік заплановано капітальний ремонт 3 мостів. Це мости у Машівському, Чутівському та Котелевському районах.

Також цього року розпочнуть великі проєкти з капітального ремонту доріг: Миргород-Велика Багачка-Байрак, Мила Рублівка-Рунівщина та Чорнухи-Лубни.

 

Система Orphus