Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині освоїли лише 50% коштів ДФРР, виділених для проєктів регіонального розвитку

На Полтавщині освоїли лише 50% коштів ДФРР, виділених для проєктів регіонального розвитку

Про стан реалізації проєктів, що фінансувалися в 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку говорили сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА. Зокрема, як доповів в.о. директора Департаменту будівництва та архітектури Олександр Слободян, загальний обсяг фінансування з державного бюджету для реалізації проєктів регіонального розвитку складає 165 687,942 тис. грн. Станом на 01.01.2020 року використано 82270,653 тис. грн. Це становить 50 %.

Зокрема, мова йде про реалізацію п’яти проєктів регіонального розвитку: Реконструкція Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру; будівництво центру надання послуг в в Полтаві; будівництво шкільного спортивного залу Ромоданівської загальноосвітньої школи; реконструкція спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ та капітальний ремонт – термомодернізація об’єкту будівлі Ліцею майбутнього в Омельницькій територіальній громаді.

“Аналіз помісячного освоєння коштів ДФРР свідчить про прийняття недостатньо ефективних управлінських рішень, відсутність дієвого контролю попереднього керівництва Департаменту та безвідповідальність генпідрядних організацій” – сказав Олександр Слободян

Зокрема: з червня по жовтень 2019 року використано 29 585,773 тис. грн, тоді як за листопад-грудень 2019 р. 52 684,880 тис. грн. (64 % від загальної суми освоєння). У результаті частину коштів ДФРР повернули у бюджет.

“У поточному році, з метою забезпечення освоєння коштів ДФРР в повному обсязі, планується проведення щоденного моніторингу виконання будівельних робіт згідно з графіками та у разі невиконання зобов’язань генпідрядними організаціями обов’язкове застосування штрафних санкцій, посилена робота з органами місцевого самоврядування щодо надання співфінансування в необхідні терміни для забезпечення виконання умов використання коштів ДФРР”, – додав Олександр Слободян.

Зокрема, уже у ІІ кварталі 2020 року планується завершення робіт з реконструкції Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Наразі його будівельна готовність складає 35 відсотків.

Щодо будівництва спортивного залу Ромоданівської загальноосвітньої школи, то на даний час виконано фундаменти, виготовлено та змонтовано металевий каркас, улаштовано покрівлю. Будівельна готовність – 40 %.

Будівельна готовність реконструкції спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ – 15%.

А роботи щодо капітального ремонту- термомодернізації будівлі Ліцею майбутнього в Омельницькій територіальний громаді вже завершені. Загальна кошторисна їхня вартість становить 11 629,834 тис. грн. Від ДФРР у 2019 році надійшло 4 715,965 тис. грн, з них освоєно – 3798,878 тис. грн. (економія коштів склала 917,087 тис. грн).

 

Система Orphus