Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині охороняють мисливські угіддя

На Полтавщині охороняють мисливські угіддя

Завершується сезон полювання і державна лісова охорона звітує про виконану роботу у напрямку охорони мисливських тварин від браконьєрства.

Протягом 2019 року у мисливських угіддях, які входять до сфери діяльності Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, було проведено 682 рейдів, у ході яких складено 36 протоколів та стягнуто 3847 гривень штрафів. В основному порушення стосувалися відсутності передбачених законом документів, повідомляє пресслужба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Нагадаємо, що кожен мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Відповідно до ст. 42 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України. Зокрема, відповідальність за порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання несуть особи, винні у: порушенні правил полювання та браконьєрства.

За порушення правил використання об’єктів тваринного світу відповідно до ст. 85 Адміністративного кодексу України передбачено відповідальність. Порушення правил полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 102 грн до 1020 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 510 до 1530 грн.

Повторне порушення правил полювання чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 грн з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – від 1530 грн до 2550 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

Суттєві штрафи накладаються за незаконне добування мисливських тварин. Відповідно до наказу Мінприроди та Мінагрополітики «Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання» винуватець має сплатити, наприклад: за лося – 80 тисяч гривень, оленя плямистого – до 50 тисяч гривень за кабана – 40 тисяч, козулі – до 32 тисяч гривень, бобра 10 тисяч гривень зайця-русака – 8 тисяч гривень, вовка – 2000, лисиці та єнотовидного собаки – по 1000. За кожного незаконно здобутого або знищеного пернатого сума штрафів варіюється від 1 до 4 тисяч гривень.

Система Orphus Поделиться на fb