Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині не повинно бути жодної нелегальної АЗС, – Олег Синєгубов

На Полтавщині не повинно бути жодної нелегальної АЗС, – Олег Синєгубов

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулася робоча нарада з представниками бізнесу та правоохоронних структур щодо боротьби з нелегальними АЗС на території Полтавської області.

“Наразі з ознаками незаконної торгівлі пальним на території області виявили 47 пунктів. Якщо ви бачите, що хтось працює незаконно, прикриваючись якимись іменами, негайно повідомляйте про це. Важливо, щоб ми мали змогу відповідно реагувати. На Полтавщині не повинно бути жодної нелегальної АЗС. Можу з упевненістю сказати, що під брендом голови ОДА ніхто не працює”, – сказав Олег Синєгубов.

У свою чергу в.о. начальника ГУ ДПС у Полтавській області Алла Рябкова повідомила, що після перевірок податківці виявили, що у двох випадках суб’єкти господарювання не здійснювали безліцензійної діяльності.

В одному випадку підприємство реалізувало пальне без дозвільних документів. Це товариство “Скай торг”, яке знаходиться у селі Копили. До нього вже з 1 липня застосували 500 тис. грн штрафних санкцій. Вони системно здійснюють діяльність без ліцензії, бо не мають документів на землю. На території Полтавської області є дві АЗС ТОВ “Стай торг”. Друга їхня АЗС знаходиться в Кобеляцькому районі в селі Сохинівка і працює з ліцензією. На території нелегальної заправки в Копилах знаходиться невелике капітальне будівництво, де сидить диспетчер, та стоять ємності для пального”, – розповіла вона.

З 1 липня ГУ ДПС у Полтавській області, уже застосувало 3 млн 250 тис. грн штрафу. Встановлено 13 фактів реалізації пального без ліцензій.

“З 47 пунктів з ознаками незаконної торгівлі пальним на території Полтавщини, за нашими даними, офіційно з ліцензіями працює 5. Всі інші у нас ліцензії не отримували і за вказаними адресами не зареєстровані, як суб’єкти господарювання”, – зауважила Алла Рябкова.

У свою чергу представник ГУ ДФС у Полтавській області додав, що вони провели 136 перевірок АЗС, за результатами яких у 96 випадках порушень не встановлено. У 33 випадках АЗС були закриті. Також виявлено 7 порушень, за якими складені адмінматеріали через порушення порядку здійснення господарської діяльності.

Щодо роботи поліції, то за їх участі незаконну господарську діяльність припинили на 18 АЗС в Полтавській області.

“Самостійна діяльність припинена у 15 суб’єктів господарювання. На трьох АЗС припинена діяльність при проведенні спільних перевірок поліції, ДСНС, Держпраці у Полтавській області. За даними фактами внесено три кримінальних впровадження, триває досудове розслідування”, – повідомив заступник начальника ГУ поліції в Полтавській області, начальник слідчого управління Владислав Грімов.

Про проведену роботу прозвітували й керівники міст Кремечук та Лубни.

“У нас були виявлені три об’єкти з ознаками незаконної торгівлі пальним. Зокрема, за адресою вул. Великонабережна,32-А об’єкт не працює: податкова наклала арешт на майно і опечатані деякі технологічні елементи. Вона зараз переводиться з АЗС в автомийку. На вул. Республіканська, 96 знаходиться газовий комплекс під брендом “БАРС”, де працює “Київінвестгруп”. Дозвільні документи є. Також у нас виявилося, що в середині міста є територія, яка належить до земель Новознамівської ОТГ. На цій земельній ділянці розташовані кілька заправок, які заправляють з бочок, що знаходяться на напівпричепах; висить табло, все працює”, – розповів міський голова Кременчука Віталій Малецький.

“У місті Лубни маємо 3 пункти. Зокрема, щодо адреси проспект Володимирський, 145, то тут розташовані СТО, шиномонтаж та мийка. Тут АЗС немає. Буквально сьогодні ми обійшли всю цю територію, але стаціонарних заправних пунктів не виявили. Інша територія (проспект Володимирський, 147) – там стоїть непрацюючий модуль, закритий прокуратурою і поліцією. Це територія Гребінківської районної ради, залізничної лікарні. Щодо адреси вул. Петра Лубенського, 23, то це не заправка. Тут стоїть газовоз, з якого реалізують пальне”, – сказав міський голова Лубен Олександр Грицаєнко.

Супервайзер мережі заправних станцій “ОКО” Ніна Тітова відзначила: результат щодо боротьби з нелегальними АЗС їхня компанія уже помітила.

“Ми це відчуваємо, бо люди до нас повертаються. Проте наразі в Полтавській області ще є об’єкти, до яких маємо питання. Ми цю інформацію також передаємо до Нафтогазової асоціації”, – сказала вона.

  

Система Orphus